«Еліксири» молодості і довголіття №1
МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

«Еліксири» молодості і довголіття №1

Запам'ятайте: хворобу краще попередити, аніж лікувати. А для цього у кожного з нас (особливо у дітей) має бути сильний імунітет. Чим сильніший імунітет – тим менше людина хворіє. А значить – так швидко старіє і довше живе.

Продовження життя, вихід із затяжних виснажливих захворювань хвилювало людей ще у стародавні часи. Такі проблеми і сьогодні не зникли «з повістки дня» вчених та лікарів. Тривалий час причини старіння організму намагалися пояснити дією різних факторів: і спадкові захворювання, і вплив навколишнього середовища.

Мільйони років люди шукали панацею для продовження життя, попередження старості. Навіть деяким рослинам приписували такі властивості. Вчені та лікарі у стародавні часи велику увагу приділяли раціональному харчуванню. Це ми бачимо з робіт давньогрецького лікаря-реформатора античної медицини Гіппократа, відомого середньоазіатського ученого, філософа Авіценни, античного медика Галена, відомого лікаря, одного з реформаторів епохи Відродження Парацельса. Дехто з них пропонував вживати продукти, до складу яких входять білки, мінеральні солі, вітаміни, особливо групи В (вони містяться, зокрема, в горосі, фасолі, кукурудзі).

У давнину люди лікувались дягелем лікарським. Деякі народи, вживаючи корінь дягеля, пророчили собі довге життя. Жителі Ісландії, Фінляндії та інших північних країн поїдали молоді пагони дягелю сирим. Іноді брали коріння, обчищали шкірку, варили її в молоці або пекли і споживали. Ця цілюща трава входила до складу засекречених рецептів відомих лікарів.

На початку ХХ ст., коли інтенсивно продовжувались пошуки подовження життя людини, вчені приділяли увагу впливуна людський організм летких речовин, що виділяються з рослин. Вважалося, що леткі речовини потрапляли в організм через легені і шкіру, бальзамували його сполучні тканини і перешкоджали старінню людини. Доказом цього були жителі гір, які дихали чистим повітрям, насичиним ароматом цілющих трав.

Та як би там не було, і нині існує низка природних засобів, яка благотворно впливає на стан здоров'я людини і сприяє довголіттю. Вважається, що до таких засобів відноситься мед, розмішаний з алоє деревовидним, а також квітковий пилок, багатий на азотисту речовину, вуглеводи, вітаміни, мінеральні солі та ростові гормони. Квітковий пилок покращує діяльність всіх органів та систем, має загальнозміцнюючу, протигрибкову дію.

Знахарі та цілителі радять (особливо людям старшого віку) після операції або тяжкої хвороби лікуватись мертвими бджолами.

Лікування мертвими бджолами

Їх засипають у пляшку або банку на 2/3 і заливають горілкою. Настоюють 12 днів в темному і теплому місці. Пляшка (банка) має бути закупоренною. Вживати по 10 крапель такої настоянки на третину склянки теплої води тричі на день.

Людям старшого віку для продовження молодості та життя радили вживати висівки. Вважалося, що в них більше живильних речовин, аніж в самому борошні. Висівки особливо корисно їсти літнім людям та дітям.

Лікування висівками

Пшеничні або житні висівки треба варити 4 год., часто помішуючи. До такого відвару додати мед. Пити по чверті склянки двічі на день (уранці та ввечері).

Таке лікування прпонував знаменитий лікарі і священник Себастьян Кнейп, який написав відому книгу про водолікування. Роботу свою завершив словами: «Дай Бог, чтобы люди вернулись к простоте и естественности».

Нині часто бачу і чую, що деякі жінки люблять готувати страви з вівсяних пластівців, волоських горіхів, родзинок та кураги з додаванням кислого молока та меду.

Смачні ліки з вівсяних пластівців

Для цього о 16.00 год. 3 ст. ложки вівсяних пластівців залийте теплою водою в півлітровій банці. 16 годин настоюйте. Потім додайте 3 шт. подрібнених волоських горіхів та 1 ст. ложку розмочених родзинок або кураги. Наступного дня о 8 год. ранку злийте воду з вісянки випийте її. А пластівці змішайте з горіхами, родзинками і курагою, додайте до них 3 ч. ложкимолока і 1 ч. ложку меду. Суміш з'їжте, а снідайте через дві години. Курс лікування – 3 тижні. Курс можна повторити через місяць.

Наталя Земна

24.09.2012 р.