МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Догляд за нігтями 2

Врослий ніготь

Іноді ніготь вростає у бічний край нігтьового валика. Це не лише неприємно, а нестерпно болить. Причиною цього можуть бути травми нігтя, тісне взуття, порушення обміну речовин в організмі.

Лікарі в таких випадках  за допомогою скальпеля усувають нігтьову пластинку. Та хіба це вихід із ситуації? Адже ніготь, який наросте, може так само рости в ширину, а отже, врости в шкіру.

Народна медицина пропонує кращий метод. Від лунки до краю нігтя зробити заглиблення і збоку підняти ніготь. За кілька днів він «виходить» із шкіри. Або посередині нігтя підкладають турун дочку із бинта або вати, змочену жиром або маззю. Через день міняти бинт доти, доки краї нігтя не піднімуться до з лунки.

Щовечора на палець з врослим нігтем надягають напальчник, в середину якого наливають трохи олії. Зверху одягають рукавиці і залишають до ранку. Таку процедуру роблять упродовж трьох тижнів поспіль. Коли припиняється біль, розм’яклі краї нігтя припіднімають і легко зрізають.

Або спробуйте наступний метод.

Компрес із алоє (зовнішнє)

Візьміть листок алоє, покладіть його на тарілочку, ретельно розімніть, додайте 1 ч. ложку теплої кип’яченої води. Увечері змочуйте у такому сокумватку і кладіть її на врослий ніготь до ранку. Коли ніготь розм'якне, його легко можна буде підняти, обрізати.

Щоб ніготь більше не вростав у шкіру, надалі треба слідкувати за цим три місяці, зважаючи на те, що ніготь росте на 0,1 мм на добу, а відновлюється приблизно за сто днів. Отже, якщо відчуваєте біль у лунці, а палець починає припухати, то спочатку треба робити теплі ванночки для нігтя і прикладати навколо нігтьового валика м’яку тканину, шматок бинту або марлі, попередньо змочивши у фурациліні ( можна в розчині борної кислоти або марганцево-кислого калію).

Щоб нігті не вростали у шкіру, обрізайте їх прямо, а не у формі овалу (щоб край нігтя не загинався по боках). Перед тим, як обрізати, потримайте нігті у ванночці з теплою водою. Якщо ніготь зламався, його треба підпиляти косметичною пилочкою, щоб не було гострих країв. Не носіть  вузьке взуття, тугі колготи, шкарпетки. мЩоб запалення швидко минуло, а ніготь вийшов з лунки, «Зелена планета» пропонує під ніготь класти турун дочку, змочену в Цілющій мазі. Змінювати турундочку щодоби.

Розшарування і потовщення нігтів 

Чимало людей звертаються в «Зелену планету» з проханням вилікувати нігті від розшарування. Однак зазначу: при цьому варто лікувати не лише нігті. Адже їх розшарування вказує на розлади в організмі, порушення функції внутрішніх органів і систем. Тож насамперед треба шукати причину хвороби і почати лікувати з внутрішніх органів.

Найчастіше потовщуються і розшаровуються нігті на ногах, і починається це з великого пальця. Ніготь при цьому змінює колір (жовтіє), стає крихким. Пов’язано це насамперед  з розладами функції ендокринної системи (щитовидної та підшлункової залози), і, можливо, навіть із розвитком цукрового діабету.

Як і за інших захворювань, щонайперше треба усунити причину. З раціону треба виключити страви, які містять цукор. Для покращення тонусу органів і роботи печінки більше вживати гіркот, рослинної їжі з достатньою кількістю вітамінів та мікроелементів. Подбати варто і про те, щоб судини були еластичними і в достатній кількості постачали кров до нижніх кінцівок, частіше вживати гречану кашу. До чаю додавати рути садової, конюшини, квіти каштану або софори японської. 

Для потовщення нігтів робіть компреси.

Компрес з гліцерину та рецитинової олії.

Розмішайте у рівних частинах гліцерин і рецитинову олію. Змочивши у такій суміші бин, обмотайте ним палець, зверху одягніть напальчник. Коли нігті розм’якнуть, зачистіть їх пилочкою. Таку процедуру повторюйте доти, доки нігті набудуть здорового вигляду.

Наталя Земна

21.09.2012 р.