МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Догляд за нігтями

У народі кажуть: очі – це дзеркало душі, а руки відображають її порухи. Руки часто вказують на вік людини, її професію, пережитий біль, смуток, тривоги, печаль. І оскільки руки завжди на виду, жінки їх прикрашають красивими, дорогими перснями (це вказує на достаток і смак людини). Але найкращою прикрасою є доглянута шкіра на руках та нігті. Російський поет-класик Олександр Пушкін писав: «Быть можно дельным человеком и думать про красу ногтей».

Ще наші прабабусі вчили дітей дотримуватись гігієни, ретельно мити руки, витирати їх, масажуючи кожний палець. Адже біля нігтів (на пучках пальців рук) починаються і закінчуються енергетичні канали, які регулюють кровообіг, роботу серця, легень, тонкого і товстого кишечника. Добре функціонують окремі органи – злагоджено працює весь організм.

Тому, коли миєте руки, ретельно масажуйте кожен палець, нехай це стане звичкою. Тоді в організмі не будуть накопичуватися шлаки. До того ж, нігті зміцнюватимуться, а ана пальцях не буде запалень, тріщин.

Нариви біля нігтьової лунки

Часто у людей, особливо у тих, хто виконує брудну роботу або недбало ставиться до нігтів, не доглядає за ними, біля нігтьової лунки виникають нариви. Щоб вилікувати їх, застосовують такий рецепт.

Компрес із червоного перцю (зовнішнє)

Візьміть стручок червоного перцю, зробіть отвір біля плодоніжки, вичистіть насіння і заповніть горілкою. Потім встроміть туди палець і потримайте стільки, скільки зможете терпіти. Іноді навіть доводиться на палець, встромлений у стручок перцю, накладати пов’язку на цілу ніч. Процедури треба робити доти, доки нарив не прорве (розсмокчеться) і не мине запальний процес.

Нігтьоїди

Є ще одне неприємне захворювання, яке називається нігтьоїда. Спочатку з'являється почервоніння, потім нігтьові валики припухають, виникає біль. У такому випадку народна медицина застосовує червоне вино.

Компрес із червонного вина (зовнішнє)

У червоне вино покладіть цвяхи до повного їх заіржавіння. Суміш червоного вина та іржі заліза прикладіть до пальця.

Добре усуває запалення жовта глина.

Компрес із жовтої глини (зовнішнє)

До жовтої глини додайте тісто з діжки або пивні  дріжджі (усе порівну). Накладіть на палець, а коли суміш почне підсихати, замініть на іншу.

Часто нігтьоїди виникають після травмування, задирок, тоді потрібно тримати руку у теплій воді доти, доки зникне біль. Вийнявши руку, треба витерти палець і покрити восковою маззю.

У природі є рослина чина лучна. Її листя у вигляді компресу прикладають до ураженої нігтьової шкіри. Запальний процес швидко минає.

Наталя Земна

20.09.2012 р.