Натуральні фарби для волосся
МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Натуральні фарби для волосся

Часто жінки скаржаться на те, що волосся втрачає силу і красу внаслідок інтенсивного фарбування хімічними засобами. Можливо, хімічні засоби зручніші у використанні (не треба збирати трави, готувати відвари, настої). Але з сивої давнини жінки володіли мистецтвом надавати волоссю найрізноманітніші бажані відтінки природними засобами.

Інтенсивність відтінку волосся залежить від його природнього кольору, індивідуальної сприятливості, товщиниволосся. Навіть один і той самий природний фарбник дає різні відтінки. Тому, аби побачити результат, його спочатку наносять на пасмо, а не на все волосся.

Здавна для отримання золотаво-помаранчевого кольору волосся та його укріплення використовували цибулиння. Цей засіб був відомий ще 4 тис. Років тому. Сучасна наука виявила у цибулинні особливі речовини, які дуже гарно фарбують волосся.

Золотаво-помаранчевий колір

 2 ст.ложки цибулиння залийте 1 скл. води, настійте до ранку (до речі, так готують фарбник для яєць на Великдень). Вранці поставте на вогонь, прокип'ятіть 15 хв., настоюйте, допоки прочахне, процідіть і полощіть волосся. Воно набуде помаранчево-червоного відтінку.

Якщо хочете надати йому темного червонувато-коричневого відтінку, то скористайтесь заваркою чорного чаю, який теж містить барвник.

Червонувато-коричневий відтінок

3 ст. ложки чаю залийте 1 скл. води, прокип'ятіть 15 хв. на слабкому вогні і настоюйте, допок прочахне. Щоб надати волоссю ще темнішого кольору, до відвару додайте 1 ст. ложку кави.

З давніх-давен знають: ромашка лікарська надає волоссю світло-золотистого відтінку.

Світло-золотистий відтінок

200 г подрібнених квітів ромашки залийте 1 скл. окропу (можна додати 0,5 ч. ложки чаю), нехай настоїться, і після миття голови сполосніть цим настоєм волосся.

Золотистий колір волосся із солом'яно-жовтим (русим) відтінком допоможе відтворити корінь ревеню тангутського (треба брати 3-5 річного віку). Найкраще корінь викопати навесні або восени, помити, подрібнити і висушити в затіненому місці. Для фарбування короткого волосся достатньо 10 г кореня, для довгого 20-30 г.

Золотистий колір із солом'яно-жовтим відтінком

Корінь треба подрібнити, залити 1скл. води, кип'ятити на слабкому вогні 15-20 хв., увесь час помішуючи, щоб не пригоріло. Коли утвориться густа маса, її треба настоювати до охолодження. Щоб волосся набуло більш темного кольору (темно-коричневого, а не жовто-солом’яного), до відвару додайте 0,5 ч. ложки питної соди.

Методи фарбування волосся всіма природними засобами однакові. Попередньо на чисте волосся за допомогою щіточки треба нанести настій, закрити голову поліетиленовою косинкою або одягнути шапочку і закутати рушником, а через 2 год. помити голову. Щоб зафарбувати сивину, таку процедуру треба робити кілька днів поспіль.

Щоб з волосся не стікав барвник, до нього можна додати невелику кількість крохмалю або борошна. Мити голову теплою водою, сполоснути прохолодною.

Наталя Земна

18.09.2012 р.