МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Аденома простати

Стадії розвитку недуги

Перша. Виникає у старшому віці. Хворий скар­житься на нерізкі порушення сечовиділення неприємні відчуття в ділянці промежини внизу живота.

Друга. Часті сечовиділення, спочатку вночі а потім удень. Попервах позиви супровод­жуються помірним болем, відтак інтенсивність сечовиділення дуже зростає. Зреш­тою виникає нетримання сечі.

Третя. Неповна хронічна затримка сечі. Пе­рехід від II стадії до III може відбуватися не­помітно для хворого. У цей період не повністю випорожнюється сечовий міхур. З часом кількість залишків сечі зростає, відтак вони призводять до потоншання сечового міхура, розширення сечовивідників, у ре­зультаті чого порушується функція нирок.

Четверта. У цей період проявляється яскраво ви­ражена ниркова недостатність, відбувається інтенсивна інтоксикація організму. Коли се­ча не відходить, застоюється, вона може гнити і отруює весь організм. Колись у таких випадках у народі говорили, даруйте, сеча в голову вдарила. Тобто з'являється важ­кість у голові, біль, людина не може нор­мально розумово працювати. Внаслідок отруєння сечею розвиваються шлунково-­кишкові розлади, іноді це називають сечо­вою диспепсією. До цього додається ще спрага. В таких випадках слід визначити, чи то цукровий діабет, чи захворювання на аде­ному (втім, іноді буває, що і статева залоза хвора, і підшлункова). Тож коли дошкуляє вже така спрага — це вказує, що організм отруюється надлишковим азотом. Зневод­нення може призвести до різкого схуднення. На 3-­4 стадії хвороби, як правило, офіційна медицина пропонує оперативне втручання. Аденома статевої залози, хронічний про­статит майже завжди дуже тісно пов'язані. Тому їх лікування майже однакове.

Найгірше, що запущена аденома викли­кає проблеми з нирками. Відпрацьована рідина повинна кудись діватися. Все що пе­реробляє організм, накопичується в сечово­му міхурі. Через перетиснуті сечовивідники сеча цілком не відходить, розвиваються гідронефроз, ниркова недостатність. І хоча в принципі аденома — пухлина доброякісна, часом вона може переродитись і виникає рак статевої залози.

У більшості випадків лікування статевої залози здійснюється курсами впродовж 3­6 місяців і більше, тож треба набратися терпіння.

Пам'ятка хворим на аденому

1. У старшому віці варто відмовитися від прянощів, копчених продуктів, приправ, гос­трих закусок.

2. Якщо в аналізах сечі виявлено уратні солі, оксалати, необхідно усунути зі свого раціону каву, чай, обмежити споживання м'ясних страв і солі.

3. Якщо хворого непокоїть часте сечо­виділення вночі, споживання рідини теж тре­ба обмежити, а після сімнадцятої години навіть зовсім нічого не пити.

4. Слід уникати переохолодження. Якщо необхідно випорожнити сечовий міхур, про­типоказано втримувати сечу. 

5. Хворий повинен спати на жорсткому ліжку, щоб не було провисання таза.

6. Теплові процедури хворим на аденому протипоказані.

7. Хворим, у яких сидяча робота, слід вставати через кожні 40 хв., робити пробіжки, присідання, стрибки на місці, навіть душ приймати, дуже корисно їздити на велоси­педі, кататися верхи на коні. Щодня треба пройти 10 км.

Наталя Земна

7.09.2012 р.