Кандидоз у новонароджених
МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Кандидоз у новонароджених

Кандидоз у новонароджених є дуже поширеним захворюванням. Майже у кожної новонародженої дитини буває дане захворювання. Кандидоз у новонароджених може розвинутись із-за різноманітних причин, яких є багато: під час годування дитинки грудьми недотримання правил гігієни, зниження у новонародженого імунітету, який є дуже слабким у такому віці .

Є також і інші причини, коли може виникнути дана хвороба: під час проходження дитинки родовими шляхами організму матері, який страждає кандидозом.

Основна ознака того, що  у новонародженого є кандидоз, це коли на слизовій оболонці ротової порожнини появляється білий нальот. Якщо видалити даний наліт, то на його місці виявляться  роздратування та вогнище почервоніння. Під час даної хвороби у дитини пригнічується апетит та погіршується загалне самопочуття. Є такі випадки, коли немовлятко зовсім може відказатися від їди 

Неодмінно потрібно проводити лікування кандидозу у новонароджених, тому що дана хвороба може призвести до ускладнення. Саме найголовніше правило, якого потрібно дотримуватися під час лікування кандидозу - це дотримуватися усіх правил гігієни. Потрібно обов'язково проводити знезаражування пустушок та сосок, знезаражування пляшечок для годування. Якщо дитина знаходиться на грудному харчуванні, то соски матері обов'язково потрібно тримати в чистоті.

У випадку, якщо кандидоз у новонароджених розвинулася в більш складну ступінь, потрібно проконсультуватися з педіатром з приводу лікування. Як правило, для лікування кандидозу у новонароджених лікарі призначають препарати проти хвороботворних грибів. Для лікування від кандидозу зовсім маленьких дітей, як правило, застосовуються особливі мазі та рідини для оброблення слизової ротової порожнини. Якщо мати ще году малюка груддю, то паралельно з лікуванням дитини необхідно проводити лікування самої матері. Цей захід потрібен для попередження повторного інфікування.

Як правило, від кандидозу у новонароджених не залишається і сліду по досягненню ними піврічного віку. Якщо лікування кандидозу у новонароджених не матиме ефекту, потрібно провести повне обстеження малюка. Обстеження показує, правильно чи ні працює імунна система дитини. 

Зрозуміло, найефективніше лікування кандидозу у новонароджених полягає в його профілактиці до прояву самого захворювання. Профілактика кандидозу у маленьких дітей полягає в дотриманні найпростіших правил гігієни. Гігієна дитини полягає в стерилізації всього дитячого посуду, правильному догляді за станом сосків, якщо мати годує дитину грудьми. Для всього цього застосовуються спеціальні засоби. Крім усього іншого, після кожного годування необхідно давати дитині випити кілька чайних ложок кип'яченої води. Вода змиває залишки від прийняття їжі і, тим самим, перешкоджає розмноженню хвороботворних бактерій в порожнині рота дитини.

Якщо кандидоз у новонародженого тільки починає розвиватися, то негайно слід приступити до її лікування препаратами, що знищують хвороботворні гриби. Ці ліки прописує дитині лікар-педіатр. Якщо дитина перебуває на грудному вигодовуванні, то, як правило, для лікування кандидозу йому призначають особливі рідини або мазі. Мазями і рідинами кілька разів щодня обробляється місце ураженне молочницею. Дуже корисно полоскати порожнину рота дитини гліцериновим розчином бури 15%. Таке полоскання дезінфікує порожнину рота, вбиває хвороботворні бактерії. Зрозуміло, для повного одужання дитини, хворої дитячим кандидозом, потрібно в той же час лікувати і мати. Це необхідно, щоб уникнути повторення інфекції.

2.07.2013 р.