МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Дитячі іграшки

Основні напрямки розвитку малюка

Під час ігор діти ростуть і розвиваються: малята отримують свій життєвий досвід через відчуття. У дитини, яка робить свої перші кроки, ігри розвивають уяву, а у дітей дошкільного періоду - ще й фізичні навики.

Зайти у відділ іграшок – це приблизно те саме, що побувати на карнавалі, який у розпалі. Коли на кожній полиці – широкий вибір товарів, які бомбардують Ваші почуття безкінечним набором різнокольорових коробок і упаковок, важко на чомусь зупинити свій вибір. Але, при виборі іграшок Ви повинні пам'ятати про деяку відповідальність перед своєю дитиною.

Вибираючи іграшку, скористайтесь декількома нашими порадами:

  • купуйте лише сертифіковані вироби;
  • при покупці іграшок обов'язково звертайте увагу на те, дітям якого віку вони призначені;
  • старайтеся купувати іграшки, зроблені з різних матеріалів;
  • купуйте різні типи розвиваючих іграшок, направлених на розвиток різноманітних здібностей дитини.

Для того, щоб знати і розуміти дитину, необхідно володіти чіткими уявленнями про фізичний, соціально-емоційний, мовний і розумовий розвиток дитини певного віку. Кожен етап розвитку малюка базується на попередньому, і йому відповідають іграшки для закріплення тих чи інших здібностей.

Ми виділяємо 4 основних напрямки: розвиток відчуття, моторних навиків, особистісних якостей і навиків спілкування. Щоб допомогти Вам вибрати підходящу для Вашої дитини іграшку, ми визначили, які іграшки відповідають кожному етапу розвитку дитини.

Розвиток відчуття. Відчуття є в дитини від народження, але їх необхідно розвивати. Іграшки допомагають розвинути здатність малюка відчувати, бачити і чути. Вони також розвивають уяву і творчі здібності.

Розвиток моторики. Під час гри дитина вчиться володіти своїм тілом, удосконалює координацію рухів. Достатня координація рухів стимулює її прагнення самовиразитися, що так необхідно для розвитку мовних навиків.

Розвиток спілкування. Через гру дитина вчиться спілкуватися з навколишнім світом, встановлює емоційні контакти. Одночасно розвиваються уява і логічне мислення.

Розвиток особистості. Кожна дитина індивідуальна. Постійно спілкуючись зі своїм малюком, Ви формуєте його індивідуальність, розвиваєте інтелект і особистісні якості.

В цій публікації ми зробили спробу допомогти Вам у виборі дитячих іграшок, тому що виховання і забезпечення повноцінного харчування є чи не найважливішими напрямками у роботі з дітьми.