Хронічний простатит? Лікується!
МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Хронічний простатит? Лікується!

Хронічний простатит – це запалення передміхурової залози з клінічними проявами більше 3 місяців. Згідно даних статистики захворювання виявляється у 8-35% чоловіків у віці від 20 до 50 років. Внаслідок незначної вираженості початкових проявів простатиту число хворіючих ним значно більше, ніж число пацієнтів, що звертаються по медичну допомогу. Це позначається на частоті ускладнень, які призводять до зниження фертильності (чоловічого безпліддя), а значить і показників народжуваності, тому проблема в рівній мірі як медична, так і соціальна. Простата приймає участь у регуляції чоловічого статевого гормону тестостерону, перетворюючи його в активну форму дегідротестостерон. Тому запалення залози призводить до порушення репродуктивної та статевої функції.

Скарги якими пацієнти описують свою проблему є біль, дизуричні та сексуальні розлади. Біль тупого, ниючого характеру, що локалізується в ділянці промежини, в паху, внизу живота. Дизуричними проявами є часте, утруднене сечовипускання, різь під час сечовипускання, відчуття неповного спорожнення сечового міхура. Сексуальні розлади проявляються порушенням потенції, прискореною еякуляцією, зниженням статевого потягу.

Причини хронічного простатиту можна розділити на дві групи: інфекційні та неінфекційні. Доведена роль у розвитку простатиту збудників інфекцій, які викликають запалення уретри: стафілокок, хламідії, мікоплазми та інші. Після проникнення збудників та наявності сприятливих для їхнього розмноження факторів (переохолодження, шкідливі звички) виникає запалення. Неінфекційна причина – застій крові в органах малого тазу внаслідок малорухливого способу життя, нерегулярних статевих стосунків.

Центр сімейної медицини володіє усіма необхідними методами діагностики, лікування та профілактики хронічного простатиту. При появі вказаних проявів необхідна консультація лікаря-уролога для уточнення діагнозу, обстеження та вибору оптимальної тактики лікування. Очікуваний результат спрямований на відновлення репродуктивного та статевого здоров’я чоловіка. Комплексне лікування включає медикаментозну терапію в поєднанні з фізіотерапевтичними процедури та місцевим лікуванням. Ведення активного способу життя, збалансоване харчування та періодичне, профілактичне звернення до лікаря значно зменшує Ваші шанси захворіти.

По рекомендаціям Європейської асоціації урологів (EAU) профілактичний огляд уролога потребує кожен чоловік після 30 років 1 раз на рік !

Григорій Журенко

17.02.2013 р.