Еректильна дисфункція
МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Еректильна дисфункція

Еректильна дисфункція - порушення статевої активності чоловіків, яке виражається в нездатності досягати чи підтримувати ерекцію статевого члена для проведення статевого акту і спостерігається від трьох місяців і більше.

Причини еректильної дисфункції

- Куріння

- Зловживання алкоголем

- Застосування деяких лікарських препаратів

- Порушення кровопостачання статевого члена (гіпертонія, цукровий діабет, атеросклероз, травми живота і таза, що супроводжуються пошкодженням судин, які живлять статевий член)

- Травми спинного або головного мозку (нейрогенна еректильна дисфункція).

До недавнього часу вважалося, що в більшості випадків еректильна дисфункція носить психогенний характер. Тому основними причинами порушення потенції вважалися боязнь, збентеження перед партнером, невпевненість в своїх силах, тривога, депресія та інші психотичні зміни особистості.

Сьогодні особливе місце займає гормональна (ендокринна) еректильна дисфункція, обумовлена ​​недоліком чоловічих статевих гормонів, змінами гормонального фону, пов'язаними з діабетом, патологією щитовидної залози, ожиріння.

Симптоми еректильної дисфункції

Виразність симптомів може варіювати від незначних проявів до серйозних розладів статевої функції.

При порушенні потенції зменшуються або зникають спонтанні ерекції, знижується здатність здійснювати повторні статеві зносини протягом доби, зменшується кількість повноцінних статевих актів, що закінчуються еякуляцією і оргазмом, скорочується їх тривалість, з'являється необхідність у додатковій еротичної стимуляції, знижується пружність статевого члена, інтенсивність ерекції стає недостатньою . Дані порушення сексуальної функції призводять до стійкого зниження настрою, тривалих депресій, нервозності, дратівливості, ухилення від статевих контактів з причини невпевненості в своїх можливостях.

Діагностика еректильної дисфункції

Діагностика грунтується на ретельному анамнезі історії хворого, з'ясовуються його відносини з партнеркою, обставини і давність виникнення порушень, наявність нічних і ранкових ерекцій, наявність хронічних захворювань (цукровий діабет, ішемічна хвороба серця, гіпертонічна хвороба та ін.)

Проводиться огляд статевих органів, призначається ряд лабораторних аналізів, моніторинг нічних ерекцій, комп'ютерна томографія статевого члена, УЗД, реографія, консультація психолога, ендокринолога, кардіолога, терапевта.

Лікування еректильної дисфункції

Лікування спрямоване на відновлення нормального кровопостачання і поліпшення насичення киснем тканин статевого члена, відновлення нормального гормонального фону, відновлення іннервації статевого члена і усунення психоемоційних розладів пацієнта, а також виконання оперативних втручань при неефективності консервативної терапії.

Широко застосовуються спеціальні препарати: силденафілу цитрат, тадалафіл, варденафіл.

Також до цих пір застосовується метод інтракавернозного введення судинорозширювальних препаратів (папаверин, алпростаділ), використання вакуумних пристосувань.

8.05.17