Миготлива аритмія
МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Миготлива аритмія

Миготлива аритмія - захворювання серця, що характеризується хаотичним скороченням окремих м'язових волокон передсердь.

Серце людини піддається генеруванню і може проводити електричні імпульси за допомогою провідної системи органу. У здоровому серці імпульси з'являються з однаковою періодичністю, а також з частотою від 60 до 90 нахвилину, чим забезпечується нормальний  ритм серцевих скорочень. При наявності серцевих захворювань, що впливають на порушення ритму, провідність і які призводять до несинхронного скорочення міокарда і викликають болі, необхідно негайно звернутися до лікаря. Миготлива аритмія - одне з таких захворювань.

За електрофізіологічними критеріям миготлива аритмія ділиться на тріпотіння і мерехтіння передсердь. У пацієнта можлива погодинна зміна мерехтіння і тріпотіння.

Причини миготливої ​​аритмії

Захворювання розвивається через діяльність процесів, які викликають повторний вхід електричних збуджень на м'язове волокно. Наслідком цього є поява фібриляції (м'язового посмикування).

Одна з основних причин таких процесів в міокарді - набуті вади серця. Пояснюється це тим, що передсердя переповнюються кров'ю, їх стінки розширюються, підвищується внутрішньопередсердний тиск і порушується живлення м'язових волокон. В результаті вони не здатні повноцінно проводити імпульс.

Симптоми миготливої ​​аритмії

Бувають випадки, коли захворювання може проходити безсимптомно і розпізнати хворобу дозволяє лише плановий огляд. Як правило, хворих турбують такі симптоми:

- болі в районі серця,

- відчуття прискореного серцевого ритму, зупинки, перебої,

- задишка, почуття важкого дихання,

- запаморочення, слабкість, пітливість.

При ускладненому діагнозі в список симптомів додаються задуха, втрата свідомості, колапс, зупинка дихання, паралізація тіла.

Лікування миготливої ​​аритмії

Лікування передбачає медикаментозну терапію: внутрішньовенно кордароном і новокаїнамідом, поляризуючоюсумішшю, строфантином. Порядок лікування кордароном  встановлюється лікарем.

Якщо медикаментозна терапія безсила, використовується кардіоверсія. Проводять її у відділенні кардіореанімації з внутрішньовенним наркозом. Її суть полягає в тому, щоб електророзряди певної сили використовувалися для «перезапуску» серця, щоб серце почало правильно скорочуватися.

14.05.17