МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Пухирчатка

Пухирчатка супроводжується появою на здоровій шкірі або слизових оболонках пухирів, що мають схильність до розповсюдження і злиття.

Вона може виникати в будь-якому віці, але частіше страждають особи 40-60 років, жінки хворіють частіше, ніж чоловіки.

Симптоми


Вульгарна (звичайна) форма - на нормальній шкірі або слизових оболонках з'являються поодинокі бульбашки, що досягають іноді величини волоського горіха, з прозорим, поступово мутнеющего, рідко кров'яним вмістом. Одні бульбашки спадаються, і вміст їх зсихається в кірки, інші розриваються і утворюють виразки.

Себорейная (еритематозна) пухирчатка Сеніру-Ашера починається частіше на обличчі, спині, грудях або волосистої частини голови. З'являються бульбашки невеликих розмірів, швидко зсихаються в сірувато-жовтуваті скоринки, по знятті яких виявляють поверхню рани.

Пухирчатка пемфигус: захворювання порожнини рота і кінцівок - висипання на пальцях рук і ніг, долонях і підошвах; часто супроводжується появою хворобливих бульбашок, виразкою слизової оболонки щік і мови, невеликою лихоманкою; збудник - вірус Коксакі.

Діагностика пухирчатки здійснюється лікарем-дерматологом і заснована на сукупності результатів огляду, цитологічного, гістологічного і імунологічного обстежень. При всіх формах захворювання відзначають відкладення імуноглобулінів G в поверхневих шарах шкіри.

18.05.2016