МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Сонячний лишай

Так званий пляжний лишай є досить поширеною проблемою серед любителів природного або штучного загару. Дерматологічні проблеми виникають тому, що надмірне перебування під впливом сонячних променів негативно позначається на функціонуванні епідермісу, і він починає «захищатися» - на шкірі виникають характерні висипання, які, до того ж, сильно сверблять.

Відразу необхідно зазначити, що сонячне лишай абсолютно не заразний. Правда, його зовнішні ознаки не естетично виглядають, та й перебіг захворювання супроводжується досить неприємними відчуттями.

Причини і симптоми 


Чому ж у людини з'являються симптоми такої патології? Це пояснюється тим, що на поверхні епідермісу існує природна мікрофлора - тобто, живуть різноманітні мікроорганізми. Під впливом зовнішніх і внутрішніх факторів (імунного збою, алергічної реакції) в процесі контакту шкіри і сонячних променів грибки починають інтенсивно розмножуватися. Саме тому в більшості випадків і відбувається розвиток сонячного лишаю.

До факторів ризику, які можуть призвести до розвитку захворювання, можна віднести:

• зловживання засмагою, а також регулярне використання косметичних засобів, що пригнічують шкірний імунітет;
• гормональна дисфункція;
• патології печінки;
• імунний збій;
• гіпергідроз.

Шкірні вогнища, на яких активізується грибок, поступово покривається жовтуватими, рожевими або коричневими плямами. Розташовані плями нерівномірно. Їх початкова локалізація співвідноситься з волосяними фолікулами, але через час вони займають велику частину епідермісу. Через час колір шкіри в ураженій області може стати темно-коричневим або бежевим.

Серед основних симптомів захворювання можна назвати наступні:

• поява світлих плям різного розміру, які можуть локалізуватися на грудях, шиї, в області спини і верхніх кінцівок;
• поступово плями зливаються між собою, утворюючи монолітне депігментованими покриття епідермісу;
• якщо осередки пляжного вогнища були додатково інфіковані, то протягом недуги супроводжується інтенсивним свербінням і лущенням.

Необхідно відзначити, що не можна допускати наступне розмноження хвороботворних бактерій - це може призвести до посилення запального процесу і викликати хворобливі відчуття в уражених зонах. Починати лікування сонячного позбавляючи необхідно негайно, оскільки світлі плями дуже швидко збільшуються в розмірах і можуть розповсюджуватися по всьому тілу хворого.

Важливо відзначити, що для сонячного позбавляючи властивий тривалий інкубаційний період. Людина може і не знати про присутність в його організмі цього захворювання протягом двох тижнів або навіть місяців після зараження. Такий грибок цілком стійкий до впливу зовнішнього середовища, тому його мікрочастинки зберігаються на поверхні шкіри та одягу тривалий час.

Симптоми недуги можуть проявитися досить несподівано - наприклад, після засмаги пацієнт виявляє знебарвлені вогнища епідермісу. У зимовий період такі плями пофарбовані в рожевий або коричневий колір і досить інтенсивно лущаться.

08.05.2016