МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Імпетиго

Імпетиго - це захворювання, при якому на поверхні шкіри утворюються поверхневі бульбашково-гнійничкові висипання. Захворювання починається із появи червоних хвороботворних плям, які з часом через стадію бульбашок перетворюються у струпи типу медовихкорочок.

Збудником імпетиго більш ніж у 80% випадків  являється бета-гемолітичний стрептокок або золотистий стафілокок.

Фактори ризику

  1. Контактний дерматит.
  2. Ослаблене здоров’я у зв’язку з недостатнім харчуванням та анемією.
  3. Наявність у сім’ї даної хвороби.
  4. Епідемії, незадовільні гігієнічні умови, війни та ін..
  5. Укуси комах, невелике пошкодження шкірних покривів.
  6. Сезон дощів або літо.
  7. Субтропічний або тропічний клімат.

Симптоми

При даній хворобі на шкірі появляються червоні хвороботворні плямисто-горбкові висипання. Ці висипання з часом перетворюються на невеликі бульбашки і далі в звичайно безболісні бульбашки. Потім вони розриваються і на їхньому місці виникають поверхневі мокнучі червоні виразки, які з часом покриваються корочками медового кольору. Висипання появляється найчастіше на місці пошкодження шкірних покривів та на обличчі навколо носа та рота. Може розвиватися висип повільно або швидко.

Діагностика

На виділенні збудника заснована діагностика. Для дослідження забір матеріалу беруть із дна виразки після видалення скоринки.

Лікування

У більшості випадків проводиться місцеве лікування захворювання. Під час лікування шкіра хворого обробляється розчинами, тому забороняється митися. Проводиться видалення кірочок, поразки обробляються протизапальними та антибактеріальними розчинами та мазями. Якщо перебіг процесу тривалий починають використовувати антибіотики. Рекомендується ретельне дотримання правил особистої гігієни для запобігання можливого поширення висипань.

27.02.2015