МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Дерматит Дюринга

Дерматит Дюринга являється захворюванням шкіри, причина якого є невідомою до сьогоднішнього дня. 

Характеризується хвороба тривалим перебігом з приступоподібними проявами на шкірі кінцівок та тулуба, у вигляді бульбашок, пухирів, що групуються в кільця, півкільця та гірлянди.

Частіше дерматитом Дюринга хворіють чоловіки. Найбільш схильний вік від 15 до 60 років, пік частоти - 30-40 років.

Симптоми

До ознаків дерматиту належать напружені бульбашки, червоні плями та пухирі на почервонілому набряклому фоні (можуть виникати і на незміненій шкірі) з вираженою схильністю до угруповання і кільцеподібного розташуванню.

Щільною є покришка міхурів, вміст яких спочатку прозорий, потім каламутніє. Можуть перетворюватися бульбашки у гнійники, розкриватися з утворенням виразок, по краю яких видно покришки бульбашок. Потім утворюються кірки на поверхні виразок під якими відбувається загоєння.

До найбільш типового розташування дерматиту відносяться такі місця: розгинальні поверхні передпліччя, лікті, в 1/3 випадків елементи можуть також виникати на шиї та обличчі, рідше на потилиці, крижах, колінах, сідницях.

Свербіж та печіння можуть бути настільки сильними, що розчісування нерідко маскує первинні висипання. Може також порушуватися загальний стан хворих.

Діагностика

За допомогою інструментальних та лабораторних методів лікар-дерматолог встановлює діагноз. Сюди відносять:

  • Метод імунофлюроресценції,
  • Проба з йодом,
  • Дослідження щитовидної залози,
  • Визначення кількості еозинофілів в крові і міхурової рідини.

Лікування

Перед тим як розпочати лікування даного захворювання пацієнта провіряють на наявність злоякісних новоутворень та захворювань шлунково-кишкового тракту.

Призначається дієта з виключенням ячменю, проса, вівса, пшениці та інших злакових, а також продуктів, що містять йод (морська риба).

Лікарем-дерматологом призначається відповідне медикаментозне лікування.