ƒ≥Їта п≥сл€ COVID-19
ƒ≥Їта п≥сл€ COVID-19

ƒл€ людей, €к≥ перенесли атаку COVID-19, найважлив≥ше в≥дновити роботу ≥мунноњ системи. “ому л≥кар≥ вважають важливою дл€ в≥дновленн€ б≥лкову д≥Їту.

 оронав≥рус значно порушуЇ роботу ≥мун≥тету ≥ ушкоджуЇ т≥ло, маючи своњм знар€дд€м потужний запальний стрес, €кий ушкоджуЇ травну, ≥мунну та репродуктивну функц≥њ.

” ход≥ досл≥джень було з'€совано, що орган≥зм з порушеною функц≥Їю ≥мунноњ системи в≥дчуваЇ деф≥цит б≥лка. Ѕез б≥лка загалом неможлива нормальна робота ≥мун≥тету, в≥н Ї потужним диференц≥атором реакц≥й.

” зв'€зку з цим, б≥лкова њжа стаЇ дуже важливою дл€ швидкого та повного в≥дновленн€ п≥сл€ коронав≥русу. «багат≥ть св≥й рац≥он продуктами ≥з високим вм≥стом б≥лка.

ѕророщен≥ паростки

ѕроростки м≥ст€ть не просто багато б≥лка, але також фол≥Їву кислоту, магн≥й, фосфор, марганець, в≥там≥ни — та  . —ам процес проростанн€ п≥двищуЇ к≥льк≥сть антиоксидант≥в, €к≥ необх≥дн≥ орган≥зму дл€ в≥дновленн€ п≥сл€ хвороби.

–иба

” риб≥ м≥ст€тьс€ не т≥льки б≥лки, але й високо€к≥сн≥ жирн≥ кислоти омега-3, так≥ необх≥дн≥ орган≥зму особливо в пер≥од реаб≥л≥тац≥њ, а також кальц≥й, фосфор, зал≥зо, цинк, йод, магн≥й та кал≥й, в≥там≥ни D та B2, €к≥ легко засвоюютьс€ та надають протизапальну д≥ю.

Ѕобов≥

¬они м≥ст€ть у велик≥й к≥лькост≥ б≥лок, зал≥зо, цинк, в≥там≥ни, селен, ам≥нокислоти, так≥ €к л≥зин, що спри€ють засвоЇнню кальц≥ю, кр≥м того вони легко засвоюютьс€ сам≥ ≥ особливо корисн≥ дл€ зм≥цненн€ ≥мунноњ системи.

яйц€

÷е криниц€ незам≥нних ам≥нокислот, антиоксидант≥в, €к≥ допомагають в≥дновленню орган≥зму п≥сл€ окисного пошкодженн€, викликаного запаленн€м в≥д COVID-19. ” €йц€х також у велик≥й к≥лькост≥ м≥ститьс€ в≥там≥н D, що спри€Ї зм≥цненню здоров'€. ј також у них Ї селен, в≥там≥ни ј, ¬ та  , €к≥ допомагають орган≥зму повернутис€ в норму.

«розум≥ти, у €кому стан≥ ваш орган≥зм, €кий перен≥с коронав≥рус, допоможуть б≥ох≥м≥чн≥ тести.  ам'€нець-ѕод≥льський ÷—ћ у своњй лаборатор≥њ проводить анал≥з кров≥ на антит≥ла та ≥нш≥ характеристики.

27.11.2021