„и можна боротис€ ≥з псор≥азом?
„и можна боротис€ ≥з псор≥азом?
„и можна боротис€ ≥з псор≥азом?
ѕсор≥аз - досить дел≥катне захворюванн€ шк≥ри, €ке, кр≥м ф≥зичного дискомфорту, завдаЇ людин≥ ≥ психолог≥чн≥ труднощ≥, пов'€зан≥ з неприйн€тт€м оточуючих.

ѕсор≥аз - патолог≥чний процес, при €кому розвиваютьс€ запаленн€ на шк≥р≥ з формуванн€м бл€шок та папул з ч≥ткими кра€ми.

Ќеоб≥знан≥сть про хворобу змушуЇ оточуючих бо€тис€ заразитис€, а тому уникати контакт≥в ≥з хворим.
ѕсор≥аз маЇ ≥мунну природу, тому абсолютно не заразний ≥ не передаЇтьс€ при контакт≥. ћехан≥зм порушенн€ пол€гаЇ у част≥й структурн≥й зм≥н≥ шк≥рного покриву. якщо регенерац≥€ здоровоњ шк≥ри в≥дбуваЇтьс€ кожн≥ 28 дн≥в, то при псор≥аз≥ щотижн€! «а такий короткий ≥нтервал часу кератоцини (шк≥рн≥ кл≥тини) не встигають дозр≥ти, наростаючи в масивн≥ лусочки, €к≥ у звичайних умовах вже не можуть вилузуватис€.

ўо може спровокувати псор≥аз?

  • ≤нфекц≥йний стан (бета-гемол≥тична стрептококова ≥нфекц≥€)
  • —падков≥сть
  • ѕрийом де€ких л≥карських засоб≥в (наприклад, сол≥ л≥т≥ю)
  • —ильний стресовий фактор

—имптоми псор≥азу

як правило, про€вом псор≥азу Ї по€ва бл€шок з ч≥ткими кра€ми, що мають блискучу поверхню, схильн≥ до лущенн€. “акож шк≥ра сильно свербить, пече ≥ стаЇ сухою. ƒодаткове розч≥суванн€ викликаЇ сильний б≥ль.
ѕо м≥р≥ розвитку захворюванн€ уражаютьс€ ≥ кровоносн≥ судини, €к≥ стають ближчими до поверхн≥, що робить њх б≥льш уразливими до впливу механ≥чних фактор≥в та частого травмуванн€.

—л≥д пам'€тати, що псор≥аз це не т≥льки зовн≥шнЇ захворюванн€, що вражаЇ шк≥рний покрив. “акож виникають порушенн€ роботи суглоб≥в Ч псор≥атичний артрит.

як полегшити стан хворого?

” сучасн≥й медицин≥ не вироблено специф≥чного л≥куванн€ псор≥азу. јле дерматологи застосовують низку препарат≥в, що забезпечують рем≥с≥ю та привод€ть шк≥ру до Ђспок≥йногої стану. Ќа початкових етапах можна застосовувати м≥сцев≥ засоби - маз≥ (кортикостероњдн≥, ретиноњдн≥ тощо). јле при т€жкому переб≥гу хвороби потр≥бне проведенн€ системноњ терап≥њ (цитостатики, ≥муномодулюючий препарат, ретиноњди). ѕолегшити стан допомагаЇ також фототерап≥€ та г≥рудотерап≥€ (продаж п'€вок, а також л≥куванн€ п'€вками Ч один ≥з напр€мк≥в у робот≥ ÷—ћ у  ам'€нц≥-ѕод≥льському).

’вор≥ на псор≥аз потребують ретельного щоденного догл€ду за шк≥рою, перш за все, њњ зволоженн€. ÷е допомагаЇ уникнути болючих в≥дчутт≥в. Ќеобх≥дно також уникати фактор≥в, що спричинили розвиток хвороби та стежити за правильним харчуванн€м.

ƒуже важливо у раз≥ специф≥чних симптом≥в псор≥азу не займатис€ самол≥куванн€м, купуючи в аптец≥ маз≥, €к≥ вам порекомендували знайом≥. ќбов'€зково зверн≥тьс€ до дерматолога, щоб розпочати правильне л≥куванн€.

12.11.2021