„им небезпечн≥ сучасн≥ ≥грашки та косметика дл€ здоров'€?
„им небезпечн≥ сучасн≥ ≥грашки та косметика дл€ здоров'€?
„им небезпечн≥ сучасн≥ ≥грашки та косметика дл€ здоров'€?

Ѕ≥льш≥сть сучасних споживчих товар≥в, в тому числ≥ дит€ч≥ ≥грашки та косметика, контейнери дл€ збер≥ганн€ њж≥, м≥ст€ть синтетичн≥ х≥м≥чн≥ речовини - фталати. Ќакопичуючись в орган≥зм≥, вони призвод€ть до сотень тис€ч передчасних смертей по всьому св≥ту.

—учасна промислов≥сть практично вс€ побудована на використанн≥ фталат≥в. ¬они застосовуютьс€ при виробництв≥ косметики та парфумер≥њ, дит€чих товар≥в, шампун≥в, засоб≥в дл€ митт€ посуду ≥ т. п. јмериканськ≥ досл≥дники п≥драхували, що фталати внос€ть св≥й сумний внесок в 90 тис. - 107 тис. передчасних смертей на р≥к серед людей 45-64 рок≥в т≥льки в јмериц≥! ћаючи максимальну концентрац≥ю фталат≥в в орган≥зм≥ значно, зростаЇ ризик смерт≥ з будь-€коњ причини, особливо через серцево-судинн≥ захворюванн€.

‘талати, що вход€ть до складу пластика, €кий оточуЇ нас всюди, в≥дом≥ своЇю особлив≥стю втручатис€ в природн≥ процеси орган≥зму з виробленн€ гормон≥в, тобто в роботу ендокринноњ системи.  р≥м того, вони негативно впливають на роботу репродуктивноњ системи, ≥мун≥тету, мозку, розвитку молодого орган≥зму ≥ багато ≥ншого.

як в≥домо, порушенн€ гормонального балансу може викликати серйозн≥ патолог≥њ орган≥зму ≥ його розвитку. Ѕ≥льш ранн≥ досл≥дженн€ пов'€зували фталати з репродуктивними проблемами на кшталт деформац≥њ ген≥тал≥й у хлопчик≥в, а також скороченн€м р≥вн€ сперматозоњд≥в ≥ р≥вн€ тестостерону у дорослих чолов≥к≥в, з проблемами безпл≥дд€ у ж≥нок. якщо ви з≥ткнулис€ з под≥бною проблемою, то л≥куванн€ безпл≥дд€ в  ам'€нц≥-ѕод≥льському ÷—ћ проводитьс€ квал≥ф≥кованими запрошеними фах≥вц€ми. ¬чен≥ також ви€вили зв'€зок м≥ж фталатами ≥ дит€чим ожир≥нн€м, астмою, серцево-судинними хворобами, раком.

ѕовн≥стю ≥золювати себе ≥ дитину в сучасному св≥т≥ в≥д використанн€ пластика з небезпечними фталатами досить складно. —аме з ц≥Їњ причини останн≥ досл≥дженн€ закликають органи охорони здоров'€ та св≥тового виробництва скоротити або виключити з продукт≥в ц≥ небезпечн≥ х≥м≥чн≥ речовини.

17.10.2021