ƒит€ча алерг≥€
ƒит€ча алерг≥€

якщо ≥мун≥тет дитини бол≥сно реагуЇ на будь-€ку речовину, €ку орган≥зм визнаЇ небезпечною, починаЇтьс€ алерг≥чна реакц≥€. ѕри контакт≥ з подразником ≥мунна система починаЇ чинити оп≥р, запускаючи процеси, що виражаютьс€ зовн≥ висипом, сверб≥нн€м, нежиттю, набр€ком.

јлерг≥€ у дитини може про€вл€тис€ нежиттю ≥ кашлем, але част≥ше за все, це шк≥рн≥ реакц≥њ. Ќа перш≥й стад≥њ починаЇтьс€ д≥атез: з'€вл€Їтьс€ висип, почервон≥нн€ ≥ сверб≥ж на щоках ≥ с≥дниц€х дитини. якщо не почати л≥куванн€, то починаЇтьс€ друга стад≥€ - екзема з бульбашками, заповненими р≥диною, €к≥ викликають сверб≥нн€ ≥ занепокоЇнн€ у дитини. Ќа м≥сц≥ бульбашок залишаютьс€ к≥рки. “рет€ стад≥€ - атоп≥чний дерматит, найчаст≥ше з'€вл€Їтьс€ на л≥ктьових ≥ кол≥нних згинах, обличч≥ ≥ шињ. ¬≥н може супроводжуватис€ нежиттю ≥ кашлем. як правило, атоп≥чний дерматит проходить з п≥дл≥тковим в≥ком.

‘ах≥вц≥ до цих п≥р не з'€сували причину алерг≥чних реакц≥й у д≥тей. јле в≥домо, що важливу роль в цьому в≥д≥граЇ спадков≥сть. ј от харчуванн€ ж≥нки п≥д час ваг≥тност≥ вважаЇтьс€ не найважлив≥шим фактором, що впливаЇ на розвиток алерг≥њ у дитини. Ћише мамам-алерг≥кам рекомендуЇтьс€ г≥поалергенна д≥Їта, вс≥м ≥ншим не варто в≥дмовл€тис€ в≥д полуниц≥, цитрусових ≥ морепродукт≥в.

“акож стало в≥домо, що д≥ти на штучному вигодовуванн≥ б≥льш схильн≥ до алерг≥й, н≥ж д≥тки на грудному вигодовуванн≥.

ƒосить часто алерг≥чн≥ реакц≥њ у д≥тей викликають де€к≥ продукти харчуванн€, пилок рослин, шерсть тварин, отрута комах (бдж≥л, наприклад), побутова х≥м≥€.

ƒ≥агноз Ђалерг≥€ї поставити досить складно, ви€вити провокуючий њњ алерген складно. ƒл€ цього необх≥дно попереднЇ обстеженн€. Ѕатькам рекомендуЇтьс€ вести щоденник, вписуючи в нього, що саме ≥ в €ких к≥лькост€х њв малюк, €кий од€г носив, з €кими речовинами контактував. Ќеобх≥дно буде здати ≥мунолог≥чн≥ анал≥зи кров≥, а б≥льш старшим д≥т€м - ще й шк≥рн≥ проби.

якщо алерген встановлений, дуже важливо вберегти дитину в≥д контакту з ним.  урс л≥куванн€ призначаЇ т≥льки л≥кар, виб≥р препарат≥в зараз дуже широкий.

якщо ви з≥ткнулис€ з проблемою алерг≥чноњ реакц≥њ у дитини, вам допоможе приватний алерголог.  ам'€нець-ѕод≥льський ÷ентр с≥мейноњ медицини веде запис на прийом до даного фах≥вц€.

29.09.2021