Ќеправильний прикус небезпечний дл€ здоров'€!
Ќеправильний прикус небезпечний дл€ здоров'€!
Ќеправильний прикус небезпечний дл€ здоров'€!

Ќеправильний прикус - проблема досить поширена серед населенн€. ѕов'€зана вона з аномал≥Їю анатом≥чно правильного розташуванн€ зуб≥в. ќднак неправильний прикус - це не просто естетична недосконал≥сть, а ц≥лий р€д неполадок з≥ здоров'€м.
Ѕагато хто пов'€зуЇ неправильний прикус з кривими зубами, але це не так. ѕрикус - це змиканн€ верхньоњ та нижньоњ щелепи в стан≥ спокою.

як≥ причини розвитку неправильного прикусу?

  • “ривале використанн€ пустушки
  • –анн€ або п≥зн€ зм≥на молочних зуб≥в пост≥йними
  • Ѕруск≥з (скрег≥т зубами)
  • “равми щелепи
  • ¬трата зуба або дек≥лькох з будь-€коњ причини
Ќасл≥дки неправильного прикусу

¬ першу чергу, це не просто непривабливий зовн≥шн≥й вигл€д, а й розвиток хвороб €сен, швидке стиранн€ зуб≥в, розвиток неправильного положенн€ щелеп.

—ерйозна проблема - порушенн€ в област≥ скронево-нижньощелепного суглоба. ѕри виконанн≥ рух≥в цим суглобом у людини з неправильним прикусом може виникати б≥ль ≥ дискомфорт.

Ќеправильний прикус часто стаЇ причиною порушенн€ дикц≥њ, провокуючи труднощ≥ вимови. якщо проблеми вимови викликан≥ неправильним розташуванн€м зуб≥в, жоден логопед не в силах надати допомогу.

« неправильним прикусом людин≥ важко жувати, що викликаЇ проблеми з травленн€м та ≥нших захворювань, наприклад, хвороб дихальних шл€х≥в ≥ гаймориту.

як виправити неправильний прикус?

ћетоди виправленн€ прикусу залежать в≥д в≥ку. якщо мова йде про дитину до семи рок≥в, ортодонт рекомендуЇ спец≥альну г≥мнастику ≥ масаж.

ƒл€ д≥тей до 10 рок≥в призначаютьс€ зн≥мн≥ пластини - трейнери. ¬они задають зубам правильний напр€мок, ≥ носити њх рекомендуЇтьс€ по к≥лька годин на день. якщо проблеми досить серйозн≥, можуть застосовуватис€ капи ≥ пластинки, а л≥куванн€ може розт€гнутис€ до двох рок≥в.

ƒ≥т€м б≥льш старшого в≥ку ≥ п≥дл≥ткам призначають брекети. “ерм≥н нос≥нн€ конструкц≥њ залежить в≥д ступен€ т€жкост≥ аномал≥њ щелепного прикусу. ¬ середньому л≥куванн€ займаЇ в≥д 1 до 2,5 рок≥в.

10.09.21