јртроз: розп≥знати ≥ зупинити!
јртроз: розп≥знати ≥ зупинити!
јртроз: розп≥знати ≥ зупинити!

јртроз - захворюванн€ суглоб≥в, вперше описане ще в —тародавн≥й √рец≥њ. ƒо сьогодн≥шнього дн€ хвороба залишаЇтьс€ одн≥Їю з найпоширен≥ших. ¬ражаЇ в основному фаланги пальц≥в, кол≥нн≥ ≥ тазостегнов≥ суглоби.

ѕричини розвитку артрозу

јртроз розвиваЇтьс€ через процеси дистроф≥њ ≥ деградац≥њ, при €ких руйнуЇтьс€ хр€щовий прошарок суглоб≥в. якщо до внутр≥шньосуглобного хр€ща частково обмежений доступ поживних речовин, це призводить до його передчасного стар≥нн€. ѕ≥дступн≥сть захворюванн€ в тому, що руйнуванн€ в≥дбуваЇтьс€ дуже пов≥льно ≥ тривалий час людина може нав≥ть не п≥дозрювати про артроз.

 ому загрожуЇ артроз?

—татистика показуЇ, що у в≥ц≥ 55-65 рок≥в 80% населенн€ схильна до артрозу. ’вороба здатна вражати практично будь-€к≥ суглоби опорно-рухового апарату. Ќайчаст≥ше початок хвороби в≥дбуваЇтьс€ у молодому в≥ц≥. јле Ї категор≥њ людей, €к≥ складають групу ризику в артроз≥: спортсмени, профес≥йн≥ танцюристи, вс≥, хто зайн€тий важкою ф≥зичною працею, особливо вантажники, а також швачки ≥ люди, профес≥€ €ких вимагаЇ зад≥€ти др≥бну моторику, оф≥сн≥ прац≥вники, так €к њм доводитьс€ б≥льшу частину часу перебувати в сид€чому положенн≥, що загрожуЇ розвитком артрозу тазостегнового суглоба.

‘актори ризику

ѕричинами артрозу можуть стати €к чинники ззовн≥, так ≥ внутр≥шн≥ проблеми орган≥зму.

1) ќсновний фактор розвитку захворюванн€ - спадковий. якщо батьки страждали артрозом, то велика ймов≥рн≥сть того, що ≥ д≥тей також чекаЇ недуга.

2) «апаленн€ в суглобах - на€вн≥сть ≥нфекц≥њ на тл≥ зниженн€ ≥мун≥тету здатне спровокувати запальний процес в суглобах. якщо вчасно не вжити заход≥в, хр€щ почне руйнуватис€.

3) ÷укровий д≥абет. ÷е ендокринне захворюванн€ пог≥ршуЇ роботу кровоносних судин, €к≥ не можуть повноц≥нно доставл€ти поживн≥ речовини до хр€ща. ≈ндокринолог допоможе вам ви€вити своЇчасно проблему ≥ призначить оптимальне л≥куванн€. ÷ентр с≥мейноњ медицини пропонуЇ пройти €к≥сне обстеженн€, щоб не допустити розвиток хвороби.

4) «айва вага - велике навантаженн€ на суглоби провокуЇ њх передчасний знос.

ј ще варто пам'€тати про те, що артроз не л≥куЇтьс€, тому завжди краще з розумом ставитьс€ до ф≥зичних навантажень, коли це можливо. ј при на€вност≥ перших п≥дозр в≥дразу зайн€тис€ л≥куванн€м, не даючи хвороб≥ шанс≥в на розвиток.

10.08.21