5 способ≥в боротьби з апат≥Їю
5 способ≥в боротьби з апат≥Їю
5 способ≥в боротьби з апат≥Їю

«нев≥ра ≥ хандра, €к≥ часом опановують нашим настроЇм, часто стають на завад≥ дл€ роботи, в≥дносин, розвитку. јле впоратис€ з цими негативними станами можна за допомогою ефективних метод≥в.

“реба виговоритис€

ўоб скинути т€гар з душ≥, спробуйте виговоритис€ близьк≥й людин≥ або психотерапевту. якщо ж не налаштован≥ на д≥алог, п≥д≥йде ≥ дзеркало: адже кому €к не самому соб≥ можна дов≥ритис€ найб≥льше?

« ким би ви не зважилис€ на розмову, обов'€зково щиро розкаж≥ть про почутт€, €к≥ вас турбують на даний момент, спробуйте з'€сувати, чим вони викликан≥. ¬и€вити причину апат≥њ - це вже половина усп≥ху в њњ подоланн≥.

Ќе соромтес€ в розмов≥ виразу своњх емоц≥й: сльози ≥ нав≥ть крик, €к психолог≥чне розвантаженн€, п≥дуть т≥льки на користь.

Ѕ≥льше руху

„им довше ви будете безд≥€ти, тим б≥льше вас будуть долати поган≥ думки, посилюючи апат≥ю. Ќав≥ть через силу змусьте себе п≥дн€тис€ з дивана ≥ зайн€тис€ чимось корисним. ÷е може бути прибиранн€ в будинку, приготуванн€ вечер≥, прогул€нка, в≥дв≥дуванн€ тренажерного залу або басейну ≥ т. п.

ƒуже корисно зануритис€ в хоб≥, особливо, €кщо в ньому передбачаЇтьс€ ф≥зична активн≥сть.

ѕерегл€ньте режим дн€ ≥ звички

«викли починати день з сигарети ≥ кави? —пробуйте зам≥нити њх на ранкову зар€дку ≥ корисний сн≥данок. якщо ран≥ше ваш об≥д починавс€, припустимо, о перш≥й годин≥ дн€ ≥ проходив в м≥сцевому кафе, спробуйте перем≥стити його на годину п≥зн≥ше, приЇднайтес€ до колег або в≥дпочиньте в парку на лавц≥.
—енс таких зм≥н у тому, щоб зм≥нити устален≥ роками звички. јдже причина вашоњ депрес≥њ може бути в одноман≥тност≥ ≥ щоденн≥й рутин≥.

ѕрогул€нки на св≥жому пов≥тр≥

” кожного Ї улюблен≥ м≥сц€, де можна в≥дпочити душею: фонтан, парк, л≥с, затишний дворик. ѕостарайтес€ хоча б пару раз≥в на тиждень вид≥л€ти час на в≥дв≥дуванн€ цих куточк≥в. ј €кщо њх ще немаЇ, так пригл€ньте дл€ себе так≥. ѕобудьте на самот≥ з природою - це допоможе позбутис€ гн≥тючих думок, налаштуЇ на позитив.

Ѕ≥льше сп≥лкуванн€

«амкнут≥сть - одна з найб≥льш частих ознак апат≥њ ≥ депрес≥њ. јле ми люди ≥ наша природа вимагаЇ сп≥лкуванн€ з соб≥ под≥бними. ѕробуйте розширювати коло сп≥лкуванн€, включ≥ть в нього колег, далеких знайомих.

ѕоспостер≥гайте за своњм станом п≥сл€ сп≥лкуванн€ приЇмними вам людьми. Ќапевно ви в≥дчуЇте п≥днесений настр≥й ≥ бадьор≥сть духу.

20.06.2021