ѕ≥гментн≥ пл€ми п≥сл€ засмаги
ѕ≥гментн≥ пл€ми п≥сл€ засмаги
ѕ≥гментн≥ пл€ми п≥сл€ засмаги

Ћ≥тнЇ сонечко багатьма сприймаЇтьс€ €к можлив≥сть придбати гарну золотисту засмагу. ќднак часто п≥сл€ пл€жу на т≥л≥ можна ви€вити неприваблив≥ коричнев≥ пл€ми. „ому з'€вл€ютьс€ п≥гментн≥ пл€ми, дос≥ дерматологи не дали однозначного по€сненн€. ’оча часто ц€ проблема сигнал≥зуЇ про патолог≥њ всередин≥ орган≥зму.

ќсновною причиною по€ви темних пл€м внасл≥док впливу ультраф≥олету на шк≥ру вважаЇтьс€ нер≥вном≥рне виробленн€ мелан≥ну. ÷е речовина, що в≥дпов≥даЇ за в≥дт≥нок наших шк≥рних покрив≥в ≥ при дозованому перебуванн€ на сонц≥ виробл€Їтьс€ стаб≥льно, забезпечуючи р≥вном≥рну засмагу. јле €кщо сон€чн≥ промен≥ обпалюють шк≥ру, то вона отримуЇ нер≥вном≥рне випром≥нюванн€ ультраф≥олету. ј в тих м≥сц€х еп≥дерм≥су, де сонце обп≥кало сильн≥ше, з'€вл€ютьс€ п≥гментн≥ пл€ми.

јле також спровокувати по€ву п≥гментних пл€м на обличч≥ може зб≥й в робот≥ внутр≥шн≥х орган≥в, порушенн€ обм≥ну речовин, гормональний дисбаланс, прийом антиб≥отик≥в, зм≥на гормонального фону п≥д час ваг≥тност≥.

¬чен≥ довели, що в б≥льшост≥ випадк≥в ц€ проблема залежить в≥д спадковост≥ ≥ в≥ку.  р≥м того, пом≥чено, що част≥ше з нею стикаютьс€ ж≥нки, н≥ж чолов≥ки.

ѕравила безпечноњ засмаги

ќбов'€зково користуйтес€ сонцезахисними засобами. ¬ажливо знати, що перед виходом на пл€ж неможна п≥гменти, що вже про€вилис€, змащувати в≥дб≥люючими засобами.

¬≥дмовтес€ в≥д активатор≥в засмаги, €к≥ зробл€ть вираженими ≥ так вже потемн≥л≥ д≥л€нки шк≥ри.
ѕеред засмагою не можна користуватис€ скрабами ≥ зловживати милом, так €к це зробить шк≥ру б≥льш чутливою до по€ви п≥гментац≥њ.

ѕ≥сл€ перебуванн€ на пл€ж≥ рекомендуЇтьс€ прийн€ти душ ≥ скористатис€ зволожуючим кремом.
ѕравильно вибирайте час дл€ засмаги, коли промен≥ сонц€ не так≥ агресивн≥: до 11 ранку ≥ п≥сл€ 16 вечора. јле нав≥ть в ц≥ пер≥оди перебувати на сонц≥ рекомендуЇтьс€ не довше одн≥Їњ години.  р≥м того, на пл€ж≥ краще вибрати м≥сце в т≥н≥.

ќбов'€зково бер≥ть з собою головний уб≥р з широкими пол€ми, щоб захистити обличч€ в≥д палючих промен≥в.

як позбутис€ в≥д п≥гментних пл€м?

јптеки сьогодн≥ пропонують ц≥лий р€д в≥дб≥люючих косметичних засоб≥в в≥д п≥гментних пл€м. “акож можна скористатис€ рецептами народноњ медицини.

Ќаст≥й з чистот≥лу: висушен≥ листки чистот≥лу залити етиловим спиртом ≥ залишити в темному м≥сц≥ на 10 д≥б. ѕроц≥дити наст≥й ≥ розвести його соком стол≥тника 1:1. ќтриманим настоЇм протирати п≥гментн≥ пл€ми вранц≥ ≥ ввечер≥.

ƒомашн≥й лосьйон з кульбаб: 2 столов≥ ложки кв≥ток ≥ листк≥в кульбаб залити 300 г води ≥ поставити кип≥ти 15 хвилин. ќстудити ≥ отриманим лосьйоном протирати м≥сц€ з п≥гментними пл€мами.

13.06.21