як≥ анал≥зи необх≥дно здавати щороку?
як≥ анал≥зи необх≥дно здавати щороку?
як≥ анал≥зи необх≥дно здавати щороку?

—воЇчасно д≥агностоване захворюванн€, €к в≥домо, л≥куЇтьс€ набагато прост≥ше. ¬ажливо стежити за своњм здоров'€м, щоб уберегтис€ в≥д проблем. Ћ≥кар≥ називають с≥м анал≥з≥в, €к≥ потр≥бно здавати систематично.
«вичайне обстеженн€ передбачаЇ анал≥з кров≥.  ам'€нець-ѕод≥льський ÷ентр с≥мейноњ медицини маЇ сучасне лабораторне обладнанн€ з можлив≥стю найр≥зноман≥тн≥ших досл≥джень.

1. јнал≥з кров≥ на цукор

¬исок≥ показники цукру (глюкози) в кров≥ сигнал≥зують про те, що або орган≥зм не виробл€Ї в необх≥дному обс€з≥ ≥нсул≥н - гормон, €кий транспортуЇ цукор в кл≥тини дл€ отриманн€ енерг≥њ, або не використовуЇ ≥нсул≥н за призначенн€м. ѕ≥двищений цукор може св≥дчити про д≥абет.
ѕри г≥пертон≥њ важливо перев≥р€ти цукор в кров≥ натще один раз на р≥к.

2. Ћ≥п≥дна панель

јнал≥з покаже вм≥ст холестерину ≥ тригл≥церид≥в, що дасть у€вленн€ про ризик розвитку кард≥олог≥чних недуг. “аке тестуванн€ важливо проходити один раз на р≥к.

3. јнал≥з на щитовидностимулюючий гормон (““√) ≥ тест “4

ўитовидна залоза виробл€Ї гормони, що в≥дпов≥дають за обм≥н речовин. ∆≥нки б≥льше схильн≥ до г≥потиреозу (деф≥цит активност≥ щитовидки) або г≥пертиреоз (г≥перактивн≥сть щитовидки). јнал≥зи покажуть вм≥ст гормон≥в, щоб зрозум≥ти, €к функц≥онуЇ щитовидна залоза.
—имптомами збоњв роботи щитовидки Ї: стомлюван≥сть, посилений апетит, слабк≥сть м'€з≥в, ламк≥сть н≥гт≥в ≥ волосс€, проблеми з вагою.

4. јнал≥з кров≥ на в≥там≥н D

¬≥там≥н D необх≥дний дл€ м≥цност≥ к≥стковоњ тканини та ≥нших функц≥й орган≥зму. ќсобливо в≥д його нестач≥ потерпають люди похилого в≥ку.

5. јнал≥з на зал≥зо, магн≥й, в≥там≥н ¬12

¬ажливо контролювати вм≥ст цих речовин, так €к вони необх≥дн≥ дл€ нормальноњ роботи орган≥зму.

6. Ѕ≥ох≥м≥чний анал≥з кров≥

ƒаний анал≥з м≥стить в соб≥ ц≥лий р€д показник≥в: стан електрол≥т≥в ≥ г≥дратац≥њ, робота нирок, печ≥нки ≥ кл≥тин кров≥. ÷≥ показники необх≥дно мон≥торити при гостр≥й або хрон≥чн≥й ≥нфекц≥њ, недокр≥в'њ, проблемах з≥ згортанн€м.

7. ћаркери запаленн€: —-реактивний б≥лок ≥ гомоцистењн

—туп≥нь запаленн€ в орган≥зм≥ покаже —-реактивний б≥лок. ≤ нав≥ть незначне його п≥двищенн€ пов'€зане з кард≥олог≥чною патолог≥Їю або депрес≥Їю. ¬исокий р≥вень може св≥дчити про ф≥зичну травму, емоц≥йний стрес, алерг≥њ, ≥нтоксикац≥њ.

ѕ≥двищений показник ам≥нокислоти гомоцистењну св≥дчить про ймов≥рн≥сть ≥нсульту та ≥нших кард≥о-судинних патолог≥й, а також про здатн≥сть виводити токсини з орган≥зму.

20.05.2021