ƒит€ча стоматолог≥€: пломбуванн€ канал≥в
ƒит€ча стоматолог≥€: пломбуванн€ канал≥в
ƒит€ча стоматолог≥€: пломбуванн€ канал≥в

” д≥тей досить часто виникають проблеми з зубами, оск≥льки вони ще не навчен≥ ретельно стежити за г≥г≥Їною порожнини рота, а також вживають багато солодкого.

Ѕагато батьк≥в вважають, що молочн≥ зуби можна не л≥кувати, так €к њх зм≥н€ть пост≥йн≥. јле це не так, тому що р≥зн≥ форми кар≥озних процес≥в призвод€ть до серйозних насл≥дк≥в. “ому, коли у дитини пом≥чен≥ проблеми з молочними зубами, потр≥бно €комога ран≥ше забезпечити л≥куванн€ кар≥Їсу, в чому допоможе дит€ча стоматолог≥€ в ÷—ћ.

ƒосить часто кар≥озн≥ процеси в дит€ч≥й ротовоњ порожнини проход€ть безсимптомно. јле глибоке проникненн€ стимулюЇ виникненн€ незворотних насл≥дк≥в, що призведе до загибел≥ пульпи. “акож п≥двищуЇ ймов≥рн≥сть, що в к≥стку потрапить ≥нфекц≥€, здатна викликати хрон≥чне запаленн€. як≥сне пломбуванн€ канал≥в в стоматолог≥чному каб≥нет≥ ÷—ћ допоможе уникнути багатьох проблем, пов'€заних з кореневою системою.

јле €кщо про≥гнорувати проблему ≥ запустити кар≥Їс, то в емал≥ пост≥йного зуба можуть виникнуть незворотн≥ патолог≥чн≥ зм≥ни. Ќайб≥льш серйозним може стати загибель зачатка.

ƒит€ча стоматолог≥€ вид≥л€Ї к≥лька способ≥в пломбуванн€ канал≥в у д≥тей:

1. ”суненн€ вс≥х уражених тканин. ѕри цьому допустимо захоплювати частину здорових тканин, щоб забезпечити нормальний доступ до канал≥в.

2. ¬идаленн€ пульпи. ѓњ можна прибирати з коронковоњ або кореневоњ д≥л€нки.

3. ќц≥нка довжини канал≥в.

4. ћехан≥чна обробка. ÷е процедура за допомогою спец≥альних ≥нструмент≥в, що дозвол€Ї д≥стати верх≥вки корен€. ƒал≥ виконуЇтьс€ невелике розширенн€, що дозвол€Ї €к≥сно запломбувати канал по вс≥й його прот€жност≥.

“урбота батьк≥в пол€гаЇ в своЇчасному реагуванн≥ на пом≥чен≥ проблеми.

31.03.2021