ѕерев≥р€Їмо стан леген≥в в домашн≥х умовах
ѕерев≥р€Їмо стан леген≥в в домашн≥х умовах
ѕерев≥р€Їмо стан леген≥в в домашн≥х умовах

 оронав≥рус нового типу, €к в≥домо, найб≥льш агресивний до легень. ѕ≥дозрюючи у пац≥Їнта COVID-19, л≥кар≥ в першу чергу перев≥р€ють цей орган. јле €кщо немаЇ можливост≥ пройти обстеженн€ чи немаЇ показань до  “, можна визначити стан леген≥в в домашн≥х умовах.

ѕерше, що можна зробити, це перев≥рити об'Їм леген≥в. ƒл€ чолов≥к≥в норма обс€гу легень - 3-3,5 л, дл€ ж≥нок - 2,5-3 л. ÷ей показник легко встановити за допомогою пов≥тр€ноњ кульки. ¬ам буде потр≥бна звичайна пов≥тр€на кулька. ƒл€ початку просто надуйте њњ ≥ випуст≥ть пов≥тр€, щоб вона стала б≥льш еластичною. ј тепер надуйти кульку одним видихом. ƒ≥аметр ф≥гури в ≥деал≥ повинен скласти б≥льше 15 см. якщо цей показник менший, то варто задуматис€ про проблему з леген€ми, €ка не обов'€зково пов'€зана з коронав≥рус≥в.

ўе один метод - об≥йн€ти шию двома долон€ми. якщо н≥€ких проблем це не становить, то, швидше за все, все добре. јле €кщо довжини пальц≥в не вистачаЇ дл€ змиканн€, то мова йде про ожир≥нн€, €ке негативно позначаЇтьс€ на робот≥ легких та ≥нших систем. „ерез зайву вагу в≥дбуваЇтьс€ здавлюванн€ дихальних орган≥в, а це може призвести до затримки диханн€ в спл€чому стан≥.

Ќаступний метод пол€гаЇ в тому, щоб скласти до купи вказ≥вн≥ пальц≥ рук. ќпухл≥ пальц≥ пом≥тно роз≥йдутьс€, а н≥гт≥ будуть у вигл€д≥ годинникових стр≥лок. “акий стан може вказувати на обструктивну хворобу леген≥в.

≤ останн≥й метод - пульсоксиметр. ÷ей прилад над€гають на палець ≥ включають. «'€вл€тьс€ два показника - частота серцевих скорочень ≥ р≥вень кисню в кров≥. ” перш≥й цифр≥ нормою Ї 60-90 удар≥в в хвилину, другий показник повинен бути в межах 94-99%. якщо показники менше, то це св≥дчить про порушенн€ роботи леген≥в.

Ќасторожити також повинн≥ так≥ симптоми €к кашель, сонлив≥сть, задишка, втома.
¬ажливо! Ќав≥ть при коронав≥рус≥  “ не завжди ефективно. —постереженн€ показали, що ознаки порушенн€ роботи леген≥в з'€вл€ютьс€ не з першого дн€ захворюванн€, а €к м≥н≥мум на 10-й. —туп≥нь ураженн€ легень може €к зб≥льшуватис€, так ≥ залишатис€ на колишньому р≥вн≥. “ому не завжди  “ даЇ повноц≥нну картину стану легень хворого на коронав≥рус.

якщо ви зап≥дозрили у себе зараженн€ COVID-19, ÷ентр с≥мейноњ медицини надаЇ широкий спектр досл≥джень.

16.03.2021