ўо губить наш з≥р?
ўо губить наш з≥р?

якщо ви хочете €комога довше зберегти повноц≥нне з≥р, необх≥дно перегл€нути де€к≥ звички, що ведуть до його пог≥ршенн€.

 ур≥нн€

÷€ шк≥длива звичка подвоюЇ ризики можливих проблем ≥з зором. ¬ ход≥ досл≥джень було доведено, що кур≥нн€ маЇ в≥дношенн€ до розвитку катаракти ≥ загального пог≥ршенн€ зору. Ќ≥котин також ушкоджуЇ область с≥тк≥вки, в≥дпов≥дальну за центральний з≥р, а з в≥ком це переростаЇ в макул€рную дегенерац≥ю очей.

¬≥дмова в≥д сонцезахисних окул€р≥в

”льтраф≥олет небезпечний дл€ с≥тк≥вки, в≥н може привести до катаракти ≥ нав≥ть ракових пухлин очей. “ому, виход€чи на пекуче сонце, подумайте про захисну оптику.  раще вибирати окул€ри з позначкою UV, €к≥ забезпечують додатковий захист с≥тк≥вки. 

Ќеправильне нос≥нн€ л≥нз

Ќе можна купатис€ ≥ приймати душ в л≥нзах, €кщо вони не пристосован≥ дл€ цього. “ак, високог≥дроф≥льн≥ л≥нзи можуть пропускати ≥ затримувати воду, а при купанн≥ у в≥дкритих водоймах п≥д л≥нзи можуть потрапл€ти хвороботворн≥ м≥кроорган≥зми.

“ривала робота за комп'ютером

—индром Ђсухого окаї знайомий багатьом, хто змушений ц≥лими дн€ми просиджувати перед екраном. —пр€мувавши погл€д на мон≥тор, людина р≥дше кл≥паЇ, в≥д чого пересихаЇ слизова. як результат, оч≥ швидко втомлюЇтьс€, з≥р втрачаЇ ч≥тк≥сть, деформуЇтьс€ кришталик. якщо н≥чого не зм≥нювати в режим≥, то це загрожуЇ короткозор≥стю.

“ерти оч≥

ƒана звичка п≥двищуЇ ризик занести ≥нфекц≥ю в оч≥, що викличе почервон≥нн€ ≥ роздратуванн€.  р≥м того, при терт≥ можна пошкодити рог≥вку, що веде до розвитку кератоконуса - патолог≥€, при €к≥й рог≥вка стоншуЇтьс€ ≥ випинаЇтьс€, а судини б≥л€ ока руйнуютьс€.

ѕогане осв≥тленн€

ѕочитати ввечер≥ книгу при св≥тл≥ бра, до того ж, лежачи - це поширений вид в≥дпочинку. јле така звичка вже через к≥лька м≥с€ц≥в призведе до пог≥ршенн€ зору, розвитку короткозорост≥, астигматизму. „итати, малювати, працювати правильно т≥льки сид€чи з пр€мою спиною ≥ з хорошим осв≥тленн€м.

Ќезбалансоване харчуванн€

ўоб зберегти гостроту зору, включайте в св≥й рац≥он так≥ продукти, €к морква, жирна риба, шпинат, чорниц€. ¬они запоб≥гають дегенерац≥њ кл≥тковини, катаракт≥, м≥оп≥њ.

29.01.21