ўо важливо знати про медикаментозний аборт?
ўо важливо знати про медикаментозний аборт?
ўо важливо знати про медикаментозний аборт?

—аме слово Ђабортї багатьох ж≥нок змушуЇ здригатис€ в≥д жаху, адже асоц≥юЇтьс€ з≥ страшною болючою процедурою. ќднак незапланована ваг≥тн≥сть може виникнути проблемою перед кожною ж≥нкою, ≥ тод≥ доводитьс€ приймати р≥шенн€. «вичайно, в наш≥ дн≥, коли море ≥нформац≥њ про вс≥л€ку контрацепц≥ю, можна легко уникнути зачатт€ не за планом. ≤ все ж к≥льк≥сть аборт≥в досить висока.

Ќа щаст€, сучасна фармаколог≥€ не стоњть на м≥сц≥ ≥ зам≥сть жахливоњ ​​операц≥њ пропонуЇ вир≥шити проблему за допомогою таблетки. ¬ останн≥ роки медикаментозний аборт набираЇ попул€рн≥сть. ’оча це не означаЇ, що люди розум≥ють, з чим саме мають справу.

ўо таке таблетка дл€ аборту?

ƒаний препарат покликаний зупинити розвиток ваг≥тност≥ ≥ викликати в≥дторгненн€ плоду в орган≥зм≥. ” його склад входить дв≥ д≥юч≥ речовини: м≥фепристон ≥ м≥зопростол. ћ≥фепристон запускаЇ процес перериванн€ ваг≥тност≥ шл€хом блокуванн€ прогестерону. ÷е зупин€Ї розвиток плода. як правило, м≥фепристон приймаЇтьс€ в присутн≥сть л≥кар€ (це стандарти видач≥ препарату, а в де€ких крањнах нав≥ть вимоги закону). ¬же через 24 або 48 годин призначаЇтьс€ м≥зопростол. ѕ≥д його впливом орган≥зм позбавл€Їтьс€ в≥д ваг≥тност≥, про що св≥дчать так≥ симптоми: кровотеча, спазм матки. ѕри цьому препарат дозвол€Ї пройти цей процес без ускладнень.

—л≥д також розум≥ти, що препарати дл€ екстреноњ контрацепц≥њ ≥ медикаментозного аборту - це р≥зн≥ реч≥. ѕерш≥ взагал≥ блокують настанн€ ваг≥тност≥, не допускаючи овул€ц≥њ. “обто, €кщо ваг≥тн≥сть все ж настала, то вони вже не допоможуть.

ƒе придбати таблетки дл€ аборту?

Ќайб≥льш правильним буде - звернутис€ до г≥неколога. ¬аш л≥кар, знайомий з вашим станом, п≥дбере найб≥льш п≥дход€щий метод перериванн€ ваг≥тност≥. ¬и сам≥ повинн≥ озвучити л≥карю ваше бажанн€ провести медикаментозний аборт. “акож ви повинн≥ бути готов≥ до того, що призначених л≥карем таблеток може не ви€витис€ в аптеках вашого рег≥ону проживанн€.

“аблетки Ї можлив≥сть замовити по ≥нтернету, але це не найкращий спос≥б. ќсобливо небезпечно њх купувати без призначенн€ л≥кар€. “≥льки п≥д суворим контролем вашого г≥неколога ви можете знайти ≥ прийн€ти препарат!

як≥ небезпеки медикаментозного аборту?

–изик ускладнень пов'€заний з терм≥ном ваг≥тност≥. „им в≥н менший, тим безпечн≥ше процедура. ¬важаЇтьс€, що медикаментозний аборт можливий на терм≥н≥ до 10 тижн≥в ваг≥тност≥.

як≥ поб≥чн≥ ефекти медикаментозного аборту?

√оловн≥ з них - кровотеч≥ ≥ спазми. ’оча це звичайна симптоматика дл€ такого перериванн€ ваг≥тност≥.  раще в ц≥ дн≥ залишатис€ вдома.  р≥м того, можлив≥ нудота, озноб, п≥двищенн€ температури т≥ла. «анепокоЇнн€ повинна викликати сильна кровотеча (б≥льше 2 прокладок за дв≥ години), сильний б≥ль, при €кому не допомагають знеболююч≥, п≥двищена температура (до 38 — ≥ вище), що збер≥гаЇтьс€ ≥ на другу добу.

як зрозум≥ти, що аборт пройшов усп≥шно?

«вичайно, п≥сл€ процедури вам п≥дкаже подальш≥ д≥њ ваш г≥неколог.  ам'€нець-ѕод≥льський ÷—ћ пропонуЇ послуги приватного г≥неколога, в тому числ≥ ≥ л≥куванн€ безпл≥дд€ в  ам'€нц≥-ѕод≥льському. Ћ≥кар розпитаЇ вас про самопочутт€, ступень кровотеч≥, при необх≥дност≥ направить на ”«ƒ, щоб перев≥рити, чи не залишилос€ частинок плаценти в матц≥ ≥ уникнути можливого запаленн€.

ƒана ≥нформац≥€ в наш≥ дн≥ необх≥дна кожн≥й ж≥нц≥, нав≥ть €кщо вона не ваг≥тна в даний момент ≥ не плануЇ аборт.  раще знати про це на випадок незапланованого зачатт€, н≥ж шукати сумн≥вн≥ способи в останн≥й момент.

20.01.20