„ому болить серце у п≥дл≥тка?
„ому болить серце у п≥дл≥тка?
„ому болить серце у п≥дл≥тка?

” п≥дл≥тковому пер≥од≥ в≥дбуваЇтьс€ перебудова вс≥х орган≥в ≥ систем в орган≥зм≥. “аке навантаженн€ на серцево-судинну систему часто про€вл€Їтьс€ бол€ми в област≥ серц€.

як в≥домо, п≥дл≥тковий в≥к характеризуЇтьс€ ≥нтенсивним зростанн€м. „асто за таким бурхливим ростом можуть не встигати судини, через що кров не може повноц≥нно надходити до головного мозку. “ому в цьому в≥ц≥ може спостер≥гатис€ вегето-судинна дисфункц≥€, €ка про€вл€Їтьс€ головними бол€ми, запамороченн€ми, бол€ми в серц≥.

 р≥м зм≥н судин в цей пер≥од також в≥дбуваютьс€ велик≥ гормональн≥ зм≥ни, що змушуЇ працювати серцево-судинну систему в подвоЇному режим≥. —ерце готове качати кров, а судини не готов≥ прийн€ти њњ.

ѕри будь-€ких порушенн€х з боку серцево-судинноњ системи у де€ких п≥дл≥тк≥в вже в≥дзначаЇтьс€ п≥двищений кров'€ний тиск. ѕри цьому у д≥тей хвороби серц€ можуть прот≥кати не так, €к у дорослих, а б≥льш приховано: головний б≥ль, сонлив≥сть втома, мл€в≥сть, поганий апетит. Ѕудь-€кий з цих симптом≥в - уже прив≥д звернутис€ до кард≥олога.

ƒ≥ти-п≥дл≥тки досить часто можуть в≥дчувати колючий б≥ль в грудн≥й област≥, хоча не завжди це може вказувати на хворе серце. јктивне зростанн€ к≥сток ≥ суглоб≥в може спровокувати проблеми з хребтом, коли м'€зовий корсет ще погано укр≥плений ≥ хребц≥ можуть затискати нерви. јле правильне л≥жко ≥ певн≥ вправи на турн≥ку, €к правило, призвод€ть хребет в норму.

”складнюють симптоми вегето-судинноњ дисфункц≥њ сучасн≥ методи навчанн€ та проведенн€ в≥льного часу: з гаджетами перед очима. ƒосл≥дженн€ показали, що у д≥тей, €к≥ багато часу сид€ть за комп'ютером або смартфоном, порушуЇтьс€ ритм серц€, що про€вл€Їтьс€ в тах≥кард≥њ. ≤ €кщо не нормал≥зувати навантаженн€, то це з часом може призвести до р≥зних патолог≥й серц€.

ƒодатково негативно позначаютьс€ на робот≥ серц€ кур≥нн€, вживанн€ енергетик≥в ≥ слабоалкогольних напоњв, а також сильн≥ емоц≥йн≥ стреси, без €ких р≥дко хто обходитьс€ в цьому в≥ц≥.

якщо ви бачите, що ваша дитина стала сонливою, мл€вою, у нењ знизилас€ працездатн≥сть, притупилас€ пам'€ть, можливо, знадобитьс€ л≥куванн€ серц€.  ам'€нець-ѕод≥льський ÷—ћ пропонуЇ послуги кард≥олога.

18.12.2020