ћисл≥ть правильно дл€ здоров'€!
ћисл≥ть правильно дл€ здоров'€!
ћисл≥ть правильно дл€ здоров'€!

” своњй б≥льшост≥ люди б≥льше зайн€т≥ турботою про св≥й ф≥зичний стан, н≥ж про псих≥чний. –≥зницю м≥ж поганою ≥ гарною њжею ≥ впливом њњ на т≥ло розум≥ють вс≥. јле р≥зницю м≥ж поганими ≥ хорошими думками враховують не вс≥. ѕри цьому нашому мозку теж необх≥дно п≥дбирати правильний рац≥он, ≥ тут мова йде не про продукти харчуванн€, а про правильну ≥нформац≥ю. ¬се в комплекс≥ визначаЇ наше ментальне здоров'€.

ќсобливо важливий дл€ Ђхарчуванн€ї мозку ранок, щоб задати правильний тон всьому дню.

яким може бути правильний Ђсн≥данокї дл€ мозку?

¬≥дразу п≥сл€ пробудженн€ спробуйте медитувати, зосередитис€ на св≥жих приЇмних думках, провед≥ть ранок з близькими. Ќавч≥тьс€ з вд€чн≥стю зустр≥чати новий день ≥ не посп≥шаючи входити в робочий ритм.

ј це приклад Ђшк≥дливогої сн≥данку дл€ мозку.

¬≥дразу п≥сл€ пробудженн€ ви хапаЇтьс€ за телефон, вичитуючи вс≥ новини посп≥ль: пандем≥€, катастрофи, обвал ринку, вбивства ≥ грабеж≥. ѕот≥м згадуЇте св≥й робочий план, з жахом чекаючи, €кий завал вас сьогодн≥ чекаЇ.

ќбидва сценар≥њ Ђсн≥данкуї необоротно впливають на х≥д всього дн€. ” першому випадку мозок формуЇ позитивн≥ ≥мпульси, €к≥ впливають на гарний настр≥й прот€гом усього дн€. ” другому - все навпаки, ≥ нав≥ть €кщо день складаЇтьс€ ц≥лком вдало, все одно буде в≥дчутт€, що щось йде не так.

¬с€ ≥нформац≥€, €ку ми споживаЇмо прот€гом дн€ в≥зуально або на слух - це ≥ Ї њжа дл€ нашого мозку.

ѕсихологи запевн€ють, що кожна думка, €ка потрапл€Ї в наш мозок, впливаЇ на наше здоров'€ ≥ житт€ в ц≥лому. ƒумки не т≥льки зм≥нюють наш погл€д на житт€, але також породжують зм≥ни гормон≥в ≥ нейромед≥атор≥в, ≥ цього ц≥лком достатньо, щоб зм≥нювати все ≥нше в орган≥зм≥! якщо л≥кар пом≥тив у вас зм≥ни в гормональн≥й систем≥, то ви завжди можете пройти тест на гормони.  ам'€нець-ѕод≥льський ÷ентр с≥мейноњ медицини готовий запропонувати широкий спектр досл≥джень.

як ф≥льтрувати своЇ ментальне харчуванн€?

  • Ќ≥€коњ негативноњ ≥нформац≥њ з ранку.

  • ¬икористовуйте корисн≥ ранков≥ практики ≥ ритуали (зар€дка, медитац≥€, прогул€нки на св≥жому пов≥тр≥, сп≥лкуванн€ з коханими ≥ т. п.).

  • ѕерестаньте починати ≥ зак≥нчувати св≥й день телефоном!

  • ѕозбавтес€ в≥д ≥нформац≥йного см≥тт€: безперервного потоку новин, ток-шоу ≥ т. д.

  • ѕочист≥ть своњ п≥дписки в≥д усього нец≥кавого.

  • «вед≥ть до м≥н≥муму пусте сп≥лкуванн€: пл≥тки, обговоренн€, критику.

ћисл≥ть правильно ≥ будьте здоров≥!

18.11.2020