” чому в≥дм≥нност≥ застуди та легкоњ форми Covid-19?
” чому в≥дм≥нност≥ застуди та легкоњ форми Covid-19?
” чому в≥дм≥нност≥ застуди та легкоњ форми Covid-19?
Ћ≥кар≥ попереджають, що нав≥ть у легк≥й форм≥ коронав≥рус небезпечн≥ше застуди, так €к хворий може заражати л≥тн≥х близьких, людей з хрон≥чними хворобами, вважаючи, що в≥н майже здоровий.

—имптомних Covid-19 легко можна переплутати ≥з застудою або грипом: п≥двищенн€ температури, кашель без в≥дд≥ленн€ мокротинн€, тиск у груд€х, часто втрачаЇтьс€ здатн≥сть в≥дчувати смак ≥ запах.

ќзнаки легкоњ форми Covid-19

Ќезначне п≥двищенн€ температури, стомленн€ при невеликому ф≥зичному навантаженн≥, легкий головний б≥ль, б≥ль в горл≥ ≥ м'€зах. ” де€ких випадках з'€вл€Їтьс€ сухе покашлюванн€, ще р≥дше - нежить. ѕри легк≥й форм≥ коронав≥рус в≥дступаЇ через один-два тижн≥. ѕри важк≥й форм≥ хвороба може зат€гнутис€ на ш≥сть ≥ б≥льше тижн≥в. ¬ цьому випадку вимагаЇтьс€ стац≥онарне л≥куванн€.

ўоб не переплутати застуду з легкою формою коронавируса, необх≥дно спостер≥гати за кашлем: €кщо в≥н мокрий ≥ при цьому закладений н≥с, то, швидше за все, це застуда. якщо кашель сухий, н≥с дихаЇ, але при цьому спостер≥гаЇтьс€ п≥двищенн€ температури, б≥ль у м'€зах, слабк≥сть - краще перев≥рити орган≥зм, здавши анал≥з кров≥.  ам'€нець-ѕод≥льський, €кий вже визначили в червону зону, пропонуЇ медичн≥ центри, в тому числ≥ ≥ ÷—ћ, де ви можете здати тест на Covid-19.

≤ грип, ≥ коронав≥рус можуть мати серйозн≥ ускладненн€, але головна њхн€ в≥дм≥нн≥сть в диханн≥. ѕри грип≥ немаЇ задишки та ≥нших проблем з диханн€м. “ак само при грип≥ в перш≥ дн≥ температура залишаЇтьс€ високою, а при коронав≥рус≥ вона пер≥одично то п≥дн≥маЇтьс€, то опускаЇтьс€.

якщо ви пом≥тили у себе перш≥ ознаки, негайно звертайтес€ до л≥кар€. ‘ах≥вц≥ проведуть досл≥дженн€ ≥ оперативно призначать в≥дпов≥дне л≥куванн€.

≤ нав≥ть €кщо вам здаЇтьс€, що у вас легка застуда, не займайтес€ самол≥куванн€м.  раще нехай вас огл€не с≥мейний л≥кар або терапевт, виписавши направленн€ на необх≥дн≥ анал≥зи, н≥ж ви будете безд≥€ти, при цьому заражаючи оточуючих.

як т≥льки хворий зап≥дозрив у себе ознаки коронав≥руса або застуди, йому необх≥дно само≥золюватись, л≥кар огл€не пац≥Їнта на дому. ѕри перших симптомах робити ѕЋ–-тест не варто, так €к в перш≥ дн≥ в≥рус може не про€витис€ ≥ результат буде негативним.  раще проходити л≥куванн€ в само≥зол€ц≥њ, а тест провести через 1-2 тижн≥ п≥сл€ першого п≥дозри.

Ќагадуванн€! ћ≥н≥м≥зувати зростанн€ числа хворих на Covid-19 необх≥дно наступним чином:

  • носити захисн≥ маски в громадських м≥сц€х,

  • регул€рно мити руки з милом,

  • тримати соц≥альну дистанц≥ю 1,5-2 м,

  • не збиратис€ великими компан≥€ми,

  • по можливост≥ утримуватис€ в≥д поњздок в громадському транспорт≥.

24.10.20