5 мовчазних симптом≥в серцевого нападу
5 мовчазних симптом≥в серцевого нападу
5 мовчазних симптом≥в серцевого нападу

—ерцево-судинн≥ захворюванн€ Ї найб≥льш поширеною причиною зверненн€ пац≥Їнт≥в до л≥кар€. јле часто хвороба наздоган€Ї раптово, тому що не про€вл€лас€ €вними симптомами. ƒ≥йсно, небезпека ≥нфаркту в тому, що в≥н може бути Ђмовчазнимї - без болю в груд€х ≥ задишки. ѕри цьому при так≥й патолог≥њ пац≥Їнти не доживають нав≥ть до прињзду швидкоњ.

як розп≥знати ознаки Ђтихого нападуї?

1. –озлад шлунка

≤ хоч це досить поширене €вище дл€ багатьох, але може вказувати ≥ на напад, що наближаЇтьс€, особливо у ж≥нок. ј €кщо д≥аре€ поЇднуЇтьс€ з болем в щелепи, груд€х або спин≥, тривогою, надм≥рним потовид≥ленн€м, то терм≥ново необх≥дн≥ послуги кард≥олога.  ам'€нець-ѕод≥льський ÷ентр с≥мейноњ медицини маЇ в своЇму штат≥ квал≥ф≥кованих фах≥вц≥в, €к≥ п≥дберуть оптимальне л≥куванн€.

2. Ѕ≥ль ≥ дискомфорт в област≥ живота, шињ, щелепи, не пов'€зан≥ з травмою.

ќсобливо маЇ насторожити, €кщо б≥ль в≥ддаЇ в≥д щелепи до руки без жодного по€сненн€. ƒодатково може розвинутис€ загальна слабк≥сть.

3. √оловний б≥ль

ћ≥грень також може стати попереджувальним чинником серцевого нападу, що наближаЇтьс€. ќсобливо повинн≥ насторожитис€ ж≥нки, €к≥ страждають в≥д м≥грен≥ з аурою - раптовими спалахами св≥тла або сл≥пими пл€мами перед очима, поколюванн€м обличч€ та рук. ѕри такому стан≥ ризик серцевого нападу зб≥льшуЇтьс€ вдв≥ч≥.

4. Ќадм≥рна втома

Ѕ≥льш ≥нтенсивна, н≥ж звичайна втома п≥сл€ роботи. ћоже супроводжуватис€ задишкою ≥ головним болем. Ћюдин≥ часто здаЇтьс€, що вона ще н≥коли не в≥дчувала такоњ втоми.

5. «агальна слабк≥сть

якщо втрачений звичайний життЇвий тонус, то це прив≥д занепокоњтис€. якщо ви спостер≥гаЇте у себе значн≥ зм≥ни в працездатност≥ або занепад сил, необх≥дне л≥куванн€ серц€.  ам'€нець-ѕодолськ≥й ÷—ћ готовий надати дл€ цього будь-€ку допомогу.

12.10.2020