” кого клацають суглоби?
” кого клацають суглоби?

’руск≥т в суглобах - досить поширена скарга, особливо часто турбуЇ хруск≥т в кол≥нах. ѕрирода створила наше т≥ло, €к добре налагоджений механ≥зм, ≥ коли в його робот≥ немаЇ збоњв, н≥чого клацати не повинно.

—углобов≥ поверхн≥ к≥сток, що зчленовуютьс€, зб≥гаютьс€ один з одним до сотих часток м≥л≥метра. ≤ тим не менше хруск≥т в суглобах можна почути нав≥ть у немовл€т, хоча у них-то все повинно бути в ≥деал≥!

‘ах≥вц≥ по€снюють, що у немовл€т хруск≥т в суглобах пов'€заний з г≥потонусом м'€з≥в. ÷е коли в самому суглоб≥ порушенн€ в≥дсутн≥, але м'€зи навколо суглоба знаход€тьс€ в розслабленому стан≥. ÷е призводить до того, що в певний момент суглоби розл≥паютьс€, утворюючи характерне клацанн€.

« в≥ком у дорослих в≥дбуваютьс€ зм≥ни в хр€щах ≥ зв'€зках. ’р€щ≥ стають б≥льш щ≥льними, в них в≥дкладаютьс€ сол≥, що ≥ викликаЇ хруск≥т.

 р≥м того, л≥кар€ми в≥дзначено, що при захворюванн≥ печ≥нки утворенн€ суглобовоњ р≥дини може зменшитис€, в насл≥док чого т≥ло починаЇ скрип≥ти, €к Ђне змащений в≥зї.

’руск≥т в суглобах може бути викликаний ≥ профес≥йними особливост€ми: у спортсмен≥в, музикант≥в, масажист≥в через зайве навантаженн€ суглоби зношуютьс€ завчасно.

„асто хрускоту в суглобах спри€Ї деф≥цит в≥там≥ну D ≥ ендокринн≥ порушенн€.

ўо робити при клацанн≥ в суглобах?

Ќеобх≥дна консультац≥€ л≥кар€-остеопата. ѕри своЇчасному правильному л≥куванн≥ хруск≥т практично зникаЇ. Ћ≥кар-ендокринолог порекомендуЇ, €к зм≥цнити сполучну тканину, заповнити недол≥к в≥там≥ну D, ≥нших в≥там≥н≥в ≥ м≥нерал≥в.

ѕерегл€ньте св≥й спос≥б житт€. Ќайкорисн≥ше при хруск≥т≥ в суглобах - ходьба, тому зроб≥ть п≥ш≥ прогул€нки своЇю звичкою. “акож дуже корисне плаванн€ взагал≥ дл€ вс≥Їњ к≥стковоњ системи.

–ац≥он поповн≥ть холодцем, желе, суфле, тобто желатином - речовиною, €ка Ї буд≥вельним матер≥алом дл€ сполучноњ тканини.

ƒуже важливо стежити за своЇю вагою, так €к саме на суглоби доводитьс€ зайве навантаженн€.