як≥ симптоми д≥абету не можна ≥гнорувати?
як≥ симптоми д≥абету не можна ≥гнорувати?
як≥ симптоми д≥абету не можна ≥гнорувати?

ƒ≥абет - одне з найп≥дступн≥ших захворювань, так €к може розвиватис€ безсимптомно ≥ часто складно його вчасно д≥агностувати. ƒ≥абет пов'€заний з порушенн€м обм≥ну речовин, при цьому п≥двищуЇтьс€ р≥вень глюкози в кров≥. ” хворих на д≥абет ≥стотно знижуЇтьс€ €к≥сть житт€, а також зростаЇ ризик серцево-судинних ≥ невролог≥чних розлад≥в.

Ќебезпека пол€гаЇ в тому, що багато хворих приймають симптоми д≥абету за ≥нш≥ хвороби ≥ не п≥дозрюють, що вже хвор≥, що зб≥льшуЇ ризик серйозних ускладнень.

—аме тому дуже важливо знати, €к≥ симптоми супроводжують д≥абет, щоб вчасно почати л≥куванн€.

„асте сечовипусканн€

÷е може бути пов'€зано ≥з запаленн€м сечовив≥дних шл€х≥в або надм≥рним споживанн€м р≥дини. јле €кщо ≥ перше, ≥ друге ви виключаЇте, але вам все одно хочетьс€ в туалет, це може бути одн≥Їю з ознак д≥абету. —права в тому, що нирки починають посилено працювати, намагаючись вивести цукор з орган≥зму через сечу.

¬≥дчутт€ спраги

ƒаний симптом безпосередньо пов'€заний з попередн≥м. ѕри втрат≥ великоњ к≥лькост≥ р≥дини в≥н намагаЇтьс€ заповнити њњ запас ≥ людина в≥дчуваЇ почутт€ спраги.

ѕост≥йне почутт€ голоду

≈кстремально низький або високий р≥вень глюкози в кров≥, г≥погл≥кем≥€ або г≥пергл≥кем≥€, викликають в≥дчутт€ голоду.  л≥тини не отримують достатню к≥льк≥сть цукру ≥ посилають мозку сигнал Ђп≥дкр≥питис€ї.

—ух≥сть в рот≥

—ух≥сть у рот≥ може вказувати не просто на зневодненн€, а й бути тривожним сигналом д≥абету 2 типу.  оли висихаЇ слизова в рот≥, вона стаЇ б≥льш вразливою дл€ бактер≥й, що п≥двищуЇ ризик розвитку проблем з €снами ≥ зубами.

Ќезрозум≥ла втома

Ѕезпричинну втому не можна ≥гнорувати. якщо п≥сл€ ф≥зичних навантажень втома - це нормальне €вище, то п≥д час д≥абету втома може викликати пост≥йне прагненн€ орган≥зму поповнити запас глюкози в кл≥тинах.

ѕорушенн€ зору

ќч≥ при д≥абет≥ страждають найчаст≥ше. ¬исокий р≥вень глюкози в кров≥ поступово зм≥нюЇ структуру с≥тк≥вки, через що все здаЇтьс€ навколо розмитим. якщо вчасно не звернути увагу на симптом, то людина може втратити з≥р.

≤нфекц≥њ

¬≥руси, бактер≥њ ≥ грибки швидше розмножуютьс€ при високому р≥вн≥ цукру в кров≥, що част≥ше викликаЇ р≥зн≥ ≥нфекц≥њ. ¬аг≥нальний кандидоз, бактер≥альн≥ ≥нфекц≥њ сечовив≥дних шл€х≥в, шк≥рн≥ грибков≥ захворюванн€ - найпоширен≥ш≥ симптоми д≥абету.

ќн≥м≥нн€ та поколюванн€ в к≥нц≥вках

÷ими симптомами часто супроводжуЇтьс€ д≥абет. ЌеприЇмн≥ в≥дчутт€ то з'€вл€ютьс€, то зникають. ≤нод≥ вони можуть включати б≥ль ≥ запаленн€. ÷е пов'€зано з ушкодженн€ми роботи нервовоњ системи, ≥ процес може стати незворотним, €кщо вчасно не звернутис€ за медичною допомогою.

–≥зка втрата або наб≥р ваги

 оливанн€ ваги без причини можуть говорити про нездатн≥сть переробл€ти ≥нсул≥н через д≥абет.  л≥тини не отримують необх≥дну к≥льк≥сть глюкози ≥ орган≥зм починаЇ використовувати м'€зов≥ б≥лки, щоб зар€дитис€ енерг≥Їю. ” важких випадках хворим пост≥йно хочетьс€ солодкого, в≥д чого вони товст≥ють.

ѕов≥льне загоЇнн€ ран

ѕри д≥абет≥ пошкоджуютьс€ кровоносн≥ судини, що упов≥льнюЇ пошкодженн€ ран ≥ др≥бних пор≥з≥в. —права в тому, що надлишок цукру пошкоджуЇ вени ≥ артер≥њ, ≥ вони вже не можуть нормально поставл€ти кров в кл≥тини, ≥ шк≥ра заживаЇ пов≥льн≥ше.

«апам'€тайте, що д≥абет 2 типу можна уникнути, €кщо вести правильний спос≥б житт€. ѕ≥д забороною алкоголь, кур≥нн€, зайва вага, сид€чий спос≥б житт€, а також рац≥он з високим вм≥стом цукру, насичених жир≥в ≥ консервант≥в.