«аснути без снод≥йного!
«аснути без снод≥йного!

ѕроблеми з≥ сном турбують чималу частину людства, ≥ причини безсонн€ можуть бути сам≥ р≥зн≥: стреси, кофењн, шум сус≥д≥в, неонов≥ вив≥ски за в≥кном ≥ т. п. –егул€рний недосип лише посилюЇ проблеми з≥ здоров'€м ≥ обертаЇтьс€ кошмарами ≥ хрон≥чним безсонн€м.

Ќа сьогодн≥шн≥й день фармаколог≥€ пропонуЇ чималий перел≥к снод≥йних препарат≥в, але б≥льш≥сть з них викликають звиканн€. “а й до чого звертатис€ до засоб≥в, здатних викликати алерг≥ю та ≥нш≥ поб≥чн≥ €вища, коли природа даруЇ нам чимало засоб≥в, €к≥ допомагають заспокоњтис€ ≥ м≥цно заснути?

ѕустирник

÷€ рослина, здавна застосовувалос€, €к снод≥йне. …ого усипл€юч≥ властивост≥ сильн≥ш≥, чим у валер≥ани. ѕустирник покращуЇ сон, зн≥маЇ тривогу, регулюЇ серцебитт€ ≥ роботу травноњ системи. ¬≥двар з кропиви собачоњ корисний при невралг≥њ ≥ хрон≥чн≥й втом≥.

 ор≥нь валер≥ани

÷€ рослина входить до складу багатьох снод≥йних добавок. Ќасто€нку або таблетки рекомендуЇтьс€ прийн€ти за п≥вгодини до передбачуваного сну. ¬алер≥ана маЇ здатн≥сть впливати на виробленн€ сератонина ≥ гаммаам≥номасл€ноњ кислоти, а це спри€Ї зниженню тривоги, втоми ≥ правильним метабол≥чним процесам в мозку.

’м≥ль

” звичному дл€ нас поданн≥ хм≥ль - це головний компонент пива. јле також вчен≥ давно вивчили його на предмет седативного ефекту. —тол≥тт€ми хм≥ль використовувавс€ дл€ вир≥шенн€ проблем з≥ сном. ј в комб≥нац≥њ з валер≥аною хм≥ль допомагаЇ пол≥пшити сон ≥ скоротити час, необх≥дний на засинанн€.

јле все це не означаЇ, що пиво - це в≥дм≥нне снод≥йне. ƒоведено, що алкоголь порушуЇ €к≥сть сну ≥ з часом призводить до повного його розладу.

–омашка

„ай з ромашки, насто€нка або натуропатичн≥ капсули - дуже щадн≥ стимул€тори сну. “обто, ромашка навр€д чи допоможе тим, хто страждаЇ хрон≥чним безсонн€м, але €кщо просто не спитьс€, то ц≥лком допоможе заспокоњтис€ ≥ заснути.

¬ишн€

јмериканськ≥ вчен≥ недавно провели досл≥дженн€, €ке довело, що звичайна вишн€ допомагаЇ спати довше на ц≥лих п≥втори години. ¬ишн€ маЇ велику поживну ц≥нн≥сть, а до складу соку вход€ть мелатон≥н ≥ триптофан, так≥ необх≥дн≥ речовини дл€ нормального процесу сну.

 ≥в≥

ј ось китайськ≥ досл≥дники довели, що два к≥в≥, з'њден≥ за годину до в≥дправки в л≥жко прот€гом чотирьох тижн≥в, здатн≥ зб≥льшити час сну на 13% ≥ скоротити час прокиданн€ ночами на 29%. ј €кщо врахувати, що к≥в≥ - багате джерело в≥там≥ну —, то ваш ≥мун≥тет до к≥нц€ м≥с€ц€ буде куленепробивним.20.06.2020