10 причин болю в суглобах
10 причин болю в суглобах

—татистика показуЇ, що кожна трет€ людина на планет≥ рано чи п≥зно стикаЇтьс€ з болем у суглобах. як≥ ж найпоширен≥ш≥ причини болю в суглобах?

1. ’арчуванн€

ѕерш за все, це нестача в продуктах харчуванн€ м≥кро ≥ макроелемент≥в, особливо кальц≥ю, кремн≥ю ≥ с≥рки, що призводить до по€ви тих чи ≥нших захворювань суглоб≥в.

2. —ир≥сть ≥ холод

”мови холоду ≥ вогкост≥ також провокують розвиток захворювань суглоб≥в. “ому завжди потр≥бно тримати ноги ≥ руки в тепл≥, не над€гати мокрий од€г ≥ взутт€.

3. —падков≥сть

Ќа жаль, у людей, чињ пр€м≥ родич≥ страждали в≥д хвороб суглоб≥в, в 2-3 рази част≥ше виникаЇ така ж проблема, н≥ж у тих, в чињх с≥м'€х все було благополучно.

4. Ќервовий фактор

Ќервова система реагуЇ на пост≥йне стримуванн€ емоц≥й, тривоги, гн≥ву, сексуального незадоволенн€ викидом в кров Ђстресовихї гормон≥в, €к≥ негативно впливають на суглобову змазку, що поступово призводить до руйнуванн€ хр€щовоњ тканини. Ќаприклад, артроз тазостегнових суглоб≥в пересл≥дуЇ тих, хто пост≥йно стримуЇ ≥ пригн≥чуЇ своњ емоц≥њ.

5. ≈колог≥€

Ќаша кров вбираЇ в себе все, що ми вдихаЇмо разом з пов≥тр€м ≥ п'Їмо разом з водою: хлор, сол≥ важких метал≥в ≥ т.д. „им б≥льше шк≥дливих речовин в кров≥, тим г≥рше це дл€ здоров'€ суглоб≥в.

6. ћехан≥чний фактор

«айв≥, особливо одноман≥тн≥, рухи ≥ травми впливають на стан к≥стково-м'€зовоњ системи. “ак, артрози - часте €вище дл€ кравц≥в та в'€зальниць, у багатьох з них згодом розвиваЇтьс€ артроз пальц≥в рук. ј вантажники ≥ робоч≥ важкоњ ф≥зичноњ прац≥ часто страждають артрозом хребта. —при€Ї розвитку артрозу ≥ ожир≥нн€ через зб≥льшене навантаженн€ на суглоби.

7. ћедичн≥ препарати

„астий ≥ безконтрольний прийом знеболюючих препарат≥в призводить до поступового руйнуванн€ кальц≥ю.

8. Ўк≥длив≥ звички

Ќ≥котин ≥ алкоголь згубно впливають на суглоби.

9. ≤нфекц≥€

ѕроникненн€ бактер≥й, грибк≥в, в≥рус≥в ≥ паразит≥в може викликати запальн≥ процеси в суглобах.

10. ѕроблеми з судинами

якщо в артер≥€х ≥ кап≥л€рах порушена циркул€ц≥€ кров≥, це може привести до неповноц≥нного харчуванн€ хр€щ≥в ≥ к≥сток, що спровокуЇ розвиток хвороб суглоб≥в.

‘ах≥вц≥ стверджують, що поправити здоров'€ суглоб≥в можливо, перегл€нувши св≥й рац≥он. ¬ажливо наповнити його продуктами, багатими колагеном, с≥ркою ≥ селеном, а також омега-3 жирними кислотами.

 олаген - це особливий б≥лок, €кий у велик≥й к≥лькост≥ м≥ститьс€ в хр€щовоњ тканини, зв'€зках ≥ шк≥р≥.  олаген синтезуЇтьс€ в орган≥зм≥, але при артроз≥ його може не вистачити, тому правильно буде ввести в рац≥он продукти, що м≥ст€ть цей б≥лок, а саме, холодець раз в тиждень, заливне з риби, фруктов≥ желе, а також нежирне м'€со, риба, молочн≥ продукти ≥ бобов≥.

—≥рка м≥ститьс€ у вс≥х кл≥тинах нашого орган≥зму, але найб≥льше в шк≥р≥ ≥ хр€щах.  р≥м того, с≥рка бере участь у виробництв≥ колагену. —≥ркою багат≥ €ловичина, курка, кета, тр≥ска, морський окунь, а також €йц€, бобов≥ ≥ крупа, редька, цибул€, капуста, €блука, сливи, агрус.

—елен м≥ститьс€ в бразильських гор≥хах, м≥д≥€х, креветках, кокос≥. јле можна його також отримати ≥ з продукт≥в прост≥ше: €йц€, молоко, часник, ц≥льнозерновий хл≥б, тр≥ска, морська капуста.

ўоб знизити ризик запальних процес≥в в суглобах, в рац≥он≥ маЇ бути достатн€ к≥льк≥сть пол≥ненасичених жирних кислот омега-3: жирний оселедець, сьомга, сардини, скумбр≥€.  орисн≥ також заправки дл€ салат≥в на основ≥ лл€ноњ ол≥њ.30.05.2020