оронав≥рус: €к уникнути пан≥чних атак в умовах пандем≥њ?
 оронав≥рус: €к уникнути пан≥чних атак в умовах пандем≥њ?
 оронав≥рус: €к уникнути пан≥чних атак в умовах пандем≥њ?

ѕод≥њ останн≥х тижн≥в не дають заснути м≥льйонам людей. “ема коронав≥русу стала основною ≥ чи не Їдиною, а стрес став щохвилинним супутником нашого житт€. јле стресу важливо навчитис€ говорити Ђстопї, €кщо не хочете довести себе до пан≥чних атак. ѕро€вл€йте гнучк≥сть, пристосовуйтес€ до ситуац≥њ ≥ будьте спок≥йн≥. ј ми даЇмо к≥лька порад, €к позбутис€ стресу.

1. ‘≥льтруйте новини

ѕрипин≥ть з ранку до вечора мон≥торити вс≥ п≥др€д новини. Ѕезперечно, проблема коронавируса актуальна по всьому св≥ту ≥ зробити вигл€д, що н≥чого не в≥дбуваЇтьс€, неможливо. ј плюс ще землетруси, пожеж≥ ≥ повен≥! ¬се це ви не можете зм≥нити! јле ви можете заспокоњтис€ ≥ адекватно сприймати те, що в≥дбуваЇтьс€.

Ќовини читайте виб≥рково, бажано вранц≥, а не на н≥ч зам≥сть казки. ¬ибер≥ть ресурс, €кому ви найб≥льше дов≥р€Їте, ≥ зупин≥тьс€ т≥льки на ньому! ј €кщо новини не т≥шать - змир≥тьс€, так було ≥ буде завжди, таке житт€.

2. ¬≥дмовтес€ в≥д перегл€ду кривавих сцен

” пер≥од карантину багато хто маЇ масу в≥льного часу, €ке заповнюють перегл€дом ф≥льм≥в. якщо ваш виб≥р - жах≥тт€, трилери та бойовики, то не дивно, що ваш псих≥чний стан в цей ≥ без того жахливий пер≥од нестаб≥льний. «упин€йтес€ на хороших комед≥€х, надихаючих б≥ограф≥чних картинах, пригодах. ј перегл€д страшилок перед сном дасть ваш≥й п≥дсв≥домост≥ њжу дл€ створенн€ поганих картинок ≥, €к насл≥док, ви прокинетес€ розбитим ≥ не в≥дпочившим, стрес лише посилитьс€.

3. ƒотримуйтес€ режиму сну

“обто вирушайте в л≥жко в один ≥ той же час, бажано л€гти спати Ђще сьогодн≥, а не завтраї, до п≥вноч≥. „ас сну повинен становити не менше 7-8 годин. «доровий сон - над≥йний захист в≥д стресу.

4. ѕроводьте час ≥з с≥м'Їю

—п≥лкуванн€ з близькими, сп≥льн≥ ≥гри, вилазки на природу подарують емоц≥њ ≥ додадуть сил дл€ подоланн€ всього, нав≥ть в≥д пост≥йного стресу. “≥льки з р≥дними ви зможете розслабитис€ ≥ згадати, заради чого живете.

5. —портивн≥ навантаженн€

 арантин ≥ неможлив≥сть в≥дв≥дати спортзал зовс≥м не означають в≥дмову в≥д спорту взагал≥. –об≥ть зар€дку, взбадьорте забутий велосипед, влаштовуйте проб≥жки вранц≥ (але уникайте людей п≥д час проб≥жки). ƒоведено, що спорт допомагаЇ орган≥зму витримувати будь-€к≥ навантаженн€, в тому числ≥ ≥ психолог≥чн≥.

6. «дорове харчуванн€

’то з нас не зањдав стрес шоколадкою, ну або не запивати пивом (у кожного своњ слабкост≥)? “ак, солодк≥ продукти викликають сплеск гормону задоволенн€, а алкоголь, нав≥ть слабкий, допомагаЇ розслабитис€. јле вс≥ ц≥ задоволенн€ швидкоплинн≥. ƒал≥ п≥де розчаруванн€, в≥д того, що знову з≥рвалис€, а це знову стрес. «ам≥н≥ть шк≥дливу њжу корисними фруктовими перекушуванн€ми. —тресу гарантовано стане менше.

7. —каж≥ть Ђн≥ї паразитизму

„асто стрес викликають нездоров≥ в≥дносини. ¬ибрали не того партнера або друг пост≥йно Ђживитьс€ї вашоњ енерг≥Їю, знайом≥ сунуть н≥с не в своњ справи. ¬се це допомагаЇ накопичуватис€ стресу. ѕора позбуватис€ в≥д усього шк≥дливого, в тому числ≥ ≥ в≥д людей-паразит≥в. ѕерестаньте кого-небудь п≥дгодовувати своЇю енерг≥Їю, вв≥чливо попрощайтес€ ≥ дихайте на повн≥ груди.

8. ћедитуйте

’очете в≥дключити мозок ≥ в≥д≥гнати непотр≥бн≥ думки - медитуйте! Ќав≥ть 10 хвилин в день здатн≥ на чудеса! ѕриЇмна музика, зручна поза, у ваше задоволенн€. ¬аш мозок обов'€зково под€куЇ!

ѕер≥од пандем≥њ викликаЇ невизначен≥сть, €ка веде до пан≥ки ≥ стресу. Ќавч≥тьс€ бути гнучкими, пристосовуйтес€ до ситуац≥њ, €ка буде пост≥йно зм≥нюватис€. ѕросто прийм≥ть це ≥ будьте здоров≥!26.03.2020