ѕ≥сл€ ≥нсульту треба жити з оптим≥змом!
ѕ≥сл€ ≥нсульту треба жити з оптим≥змом!
ѕ≥сл€ ≥нсульту треба жити з оптим≥змом!

ѕозитивне ставленн€ до житт€ дозвол€Ї спов≥льнити запальний процес в мозку, а це знижуЇ ризик ≥нвал≥дизац≥њ.

–ад≥ти ≥нсульту, звичайно, не доводитьс€, а у хворих, €к≥ перенесли його, в б≥льшост≥ випадк≥в спостер≥гаЇтьс€ апат≥€ ≥ депрес≥€. ќднак вчен≥ з ”н≥верситету “ехасу з'€сували, що збереженн€ оптим≥зму п≥сл€ ≥нсульту - ефективний спос≥б захисту в≥д його насл≥дк≥в у вигл€д≥ наростаючоњ ≥нвал≥дност≥. ƒоведено, що у оптим≥ст≥в спов≥льнюЇтьс€ запальний процес в мозку, а швидк≥сть в≥дновленн€ п≥сл€ важкого порушенн€ мозкового кровооб≥гу значно зростаЇ.

” пац≥Їнт≥в з ≥нсультами, особливо з великими, часто спостер≥гаютьс€ набр€ки мозку. ¬они можуть призводити до т€жких насл≥дк≥в, таким, €к пошкодженн€ мозку, парал≥ч, порушенн€ мовленн€, навичок ковтанн€ ≥ т. п. ƒосл≥дженн€ показали, що протисто€ти запальним процесам в мозку можна за допомогою гарного настрою. ѕрот€гом трьох м≥с€ц≥в л≥кар≥ стежили за станом 45 пац≥Їнт≥в, що в≥дновлюютьс€ п≥сл€ ≥нсульт≥в. ≤ чим б≥льш оптим≥стично вони дивилис€ на житт€, тим менше запальних маркер≥в ф≥ксувалос€ в њх кров≥.

÷≥каво, що р≥вень оптим≥зму вим≥рювавс€ за спец≥альною науково обірунтованою шкалою, так само, €к ≥ т€жк≥сть ≥нсульт≥в. ƒосл≥дженн€ показало, що у оптим≥ст≥в ф≥ксувавс€ найкращий результат одужанн€ п≥сл€ хвороби, в пор≥вн€нн≥ з песим≥стами, нав≥ть за умови однакових мозкових порушень. Ќа в≥дновленн€ у них йшло значно менше часу.