ћ≥цн≥ зуби - здорове серце!
ћ≥цн≥ зуби - здорове серце!

—тан зуб≥в позначаЇтьс€ на здоров'њ серц€. ƒо такого висновку прийшли корейськ≥ вчен≥ п≥сл€ р€ду досл≥джень.

‘ах≥вц≥ ви€вили бактер≥њ, що живуть ≥ розмножуютьс€ в порожнин≥ рота, в згустках кров≥ людей, €к≥ перенесли ≥нсульт. “акож вчен≥ пов'€зують захворюванн€ €сен з ризиком розвитку г≥пертон≥њ. ¬ ход≥ нового досл≥дженн€ л≥кар≥ встановили зв'€зок м≥ж г≥г≥Їною порожнини рота ≥ серцевими недугами.

”часниками експерименту стали 161 тис€ча ос≥б у в≥ц≥ в≥д 41 до 78 рок≥в, €к≥ страждають в≥д проблем з серцем. ѕри цьому враховувалис€ р≥зн≥ чинники: соц≥альний статус, ф≥зична активн≥сть, зр≥ст, вага ≥ здоров'€ порожнини рота. —постереженн€ за п≥ддосл≥дними тривало прот€гом 10 рок≥в.

ƒо к≥нц€ досл≥дженн€ у близько 5000 учасник≥в д≥агностували миготливу аритм≥ю, а близько 8000 людин≥ - серцеву недостатн≥сть. —татистика показала, що учасники, €к≥ чистили зуби б≥льше трьох раз≥в на день, демонстрували зниженн€ аритм≥њ на 10%, а серцевоњ недостатност≥ на 12%. ѕри цьому в≥к, спос≥б житт€, вживанн€ алкоголю ≥ супутн≥ захворюванн€ не вплинули на результати досл≥дженн€.

” зв'€зку з цим вчен≥ стверджують, що регул€рне чищенн€ зуб≥в Ї в≥дм≥нною проф≥лактикою дл€ зм≥цненн€ серцево-судинноњ системи, що надал≥ може запоб≥гти небезпечному захворюванню.

—томатологи в рамках цього експерименту рад€ть чистити зуби не менше двох хвилин, регул€рно використовувати зубну нитку, робити профес≥йну чистку зуб≥в.07.02.2020