„ому температура 36,6 ∞— Ї нормою дл€ людини?
„ому температура 36,6 ∞— Ї нормою дл€ людини?
„ому температура 36,6 ∞— Ї нормою дл€ людини?

ћи вс≥ з дитинства знаЇмо, що нормальна температура людського т≥ла - 36, 6 ∞—. якщо ж стовпчик термометра переходить цю межу, ми п≥дозрюЇмо можлив≥ проблеми з≥ здоров'€м. јле чому саме цю цифру прийн€то вважати нормою? Ќа сьогодн≥шн≥й день ≥снуЇ дв≥ теор≥њ, €к≥ можуть стати роз'€сненн€м.

¬од€на теор≥€

¬с≥м в≥домо, що вс≥ жив≥ ≥стоти на 80% складаютьс€ з води. —аме вода акумулюЇ тепло €к дл€ живих орган≥зм≥в, так ≥ дл€ вс≥Їњ планети. Ќайб≥льший обс€г тепла вид≥л€Ї “ихий океан. јле не все так просто з ц≥Їю р≥диною. Ўвидк≥сть нагр≥ванн€ води набагато вище, €кщо њњ температура коливаЇтьс€ в≥д 36 до 42∞ —.  р≥м того, при таких умовах, на п≥д≥гр≥в води потр≥бно менше енерг≥њ. ÷е ≥ по€снюЇ, чому температура вс≥х живих ≥стот перебуваЇ в цих межах.

√рибкова теор≥€

Ѕагато вчених ф≥зик≥в та б≥олог≥в впевнен≥, що теплокровн≥ змогли вижити т≥льки завд€ки тому, що температура њх т≥ла дос€гаЇ 36 ∞—. ¬чен≥ по€снюють, що на планет≥ живе безл≥ч м≥льйон≥в р≥зних грибк≥в, €к≥ паразитують на всьому живому, в тому числ≥ ≥ на людин≥. Ќаш≥ орган≥зми жив≥ лише тому, що колон≥њ грибк≥в не здатн≥ вижити на поверхн≥ т≥ла з температурою вище 35 ∞—.

” той же час, л≥кар≥ стверджують, що насправд≥ нормальна температура т≥ла не Ї точним пон€тт€м. Ќе у вс≥х здорових людей вона складаЇ р≥вно 36,6 ∞—. ѕрот€гом дн€ температура може зм≥нюватис€. “ак, вранц≥ вона може бути 35,8 ∞—, так €к в цей час доби орган≥зм ще Ђспитьї, а до к≥нц€ дн€ п≥двищитьс€ до 37 ∞—, що зовс≥м не вважаЇтьс€ в≥дхиленн€м в≥д норми. Ѕагато що залежить в≥д ≥ндив≥дуальних особливостей вашого орган≥зму.29.10.2018