„ому у дитини з'€вл€Їтьс€ стоматит?
„ому у дитини з'€вл€Їтьс€ стоматит?
„ому у дитини з'€вл€Їтьс€ стоматит?
 Ѕагато батьк≥в не вважають стоматит серйозним захворюванн€м ≥ пускають на самоплив, спод≥ваючись, що все пройде само. јле н≥, сама по соб≥ хвороба не зникне.

“≥льки сам≥ безладн≥ батьки можуть не пом≥тити виразки в рот≥ у дитини. Ќа губах, щоках, €зику, п≥днеб≥нн≥ можуть з'€вл€тис€ €к окрем≥ запаленн€, так ≥ ц≥л≥ њх Ђколон≥њї, коли к≥лька др≥бних зливаютьс€ в один великий осередок.

√оловн≥ причини розвитку стоматиту - в≥руси, бактер≥њ ≥ грибки. ѕотрапл€ють в орган≥зм вони досить легко: з ≥грашок, р≥зних предмет≥в, €к≥ д≥ти часто беруть в рот. якщо дитина любить гризти н≥гт≥, вона теж в груп≥ ризику.  р≥м того, стоматит може початис€ ≥ при установц≥ брекет≥в, розколотому зуб≥, а також в≥д гар€чоњ њж≥, €ка також травмуЇ слизову.

ўе один фактор розвитку стоматиту - недостатнЇ виробленн€ слини, €ка виконуЇ дез≥нф≥куючу функц≥ю. “аке трапл€Їтьс€, €кщо дитина дихаЇ ротом або в квартир≥ низька волог≥сть. Ѕрак в≥там≥н≥в ≥ м≥нерал≥в, харчова алерг≥€ - це теж причина дл€ розвитку хвороби.

Ќайб≥льш поширена форма захворюванн€ - хрон≥чний рецидивний афтозний стоматит. ¬≥н виникаЇ сезонно на тл≥ дисбактер≥озу, в основному навесн≥-восени, коли послаблюЇтьс€ ≥мун≥тет. «'€вл€Їтьс€ у вигл€д≥ дек≥лькох виразок в порожнин≥ рота з жовтим або с≥рим нальотом.

ўе один вид стоматиту - ангул€рний, €кий ще називають Ђзањдоюї, у вигл€д≥ тр≥щин в куточках губ. ¬≥н провокуЇтьс€ деф≥цитом в≥там≥н≥в або стаф≥лококом. ѕри змиканн≥-розмиканн≥ рота зона ураженн€ зб≥льшуЇтьс€, але корочку видал€ти не можна до повного загоЇнн€, так €к хвороба повернетьс€ на початкову стад≥ю.

ЅуваЇ ≥ заразний стоматит - герпетичний, викликаний в≥русом герпесу. ” цьому випадку захворюванн€ починаЇтьс€ з р≥зкого стрибка температури, головного болю, сильного болю в рот≥. Ќа слизових у великих к≥лькост€х з'€вл€ютьс€ др≥бн≥ пухирц≥, наповнен≥ р≥диною. „ерез пару дн≥в вони розкриваютьс€ ≥ утворюютьс€ множинн≥ виразки.

”вага! ¬икористовувати йод або зеленку дл€ л≥куванн€ стоматиту не можна, так €к ви можете спалити слизову, в≥д чого дитина буде страждати ще б≥льше. ≤ пам'€тайте, €кщо пом≥тили виразки в рот≥ у дитини, негайно до л≥кар€, а самол≥куванн€ може т≥льки пог≥ршити ситуац≥ю!20.09.2018