як ми руйнуЇмо наш≥ к≥стки?
як ми руйнуЇмо наш≥ к≥стки?

ѕоки людина молода, вона не замислюЇтьс€ про проблеми здоров'€ в майбутньому. јле приходить час, ≥ вони сам≥ нагадують про себе. Ќайчаст≥ше, першими страждають суглоби ≥ к≥стки. јле щоб зберегти њх м≥цн≥сть €комога довше, досить перегл€нути св≥й спос≥б житт€ ≥ зм≥нити де€к≥ звички.

¬≥д стану к≥сток залежить активн≥сть людини в будь-€кому в≥ц≥. ўоб уникнути в майбутньому остеопорозу та ≥нших проблем з к≥стковою тканиною, ось що потр≥бно зм≥нити.

—ид€чий образ житт€

„им част≥ше людина ≥гноруЇ ф≥зичну активн≥сть, тим швидше деградац≥€ к≥стковоњ тканини, так €к њй не доводитьс€ витримувати велик≥ навантаженн€. ѕотр≥бно рухатис€ €комога б≥льше. Ќав≥ть €кщо у вас немаЇ можливост≥ в≥дв≥дувати спортивний зал, не забувайте про веч≥рн≥ прогул€нки або хоча б п≥ш≥ походи на роботу.

”люблений фаст-фуд

Ќасичена б≥лками д≥Їта веде до того, що нирки починають виводити з орган≥зму велику к≥льк≥сть кальц≥ю. ÷е негативно в≥дбиваЇтьс€ на стан≥ к≥сток. јле це не означаЇ, що потр≥бно повн≥стю в≥дмовитис€ в≥д б≥лк≥в, адже вони все ж спри€ють засвоЇнню кальц≥ю, при пом≥рному њх вживанн≥. ѕросто перегл€ньте св≥й щоденний рац≥он ≥ максимально його збалансуйте.

—олон≥ снеки

ƒосл≥дженн€ показали, що ж≥нки п≥сл€ менопаузи част≥ше були схильн≥ до перелом≥в, €кщо в њх кров≥ велика концентрац≥€ натр≥ю, джерелом €кого Ї с≥ль. ÷е тому, що нирки починають виводити надлишок цього елемента з орган≥зму, вивод€чи паралельно ≥ кальц≥й. якщо хочете зберегти к≥стки ц≥лими, не зловживайте ч≥псами, солоними гор≥шками ≥ сухариками.

Ѕрак сон€чного св≥тла

ѕри нестач≥ сон€чного св≥тла кальц≥й не буде нормально засвоюватис€. √одинами лежати на сонц≥ теж не рекоменуетс€, але ≥ в т≥н≥ н≥чого ховатис€ пост≥йно: ранок ≥ веч≥р - ≥деальний час дл€ прийн€тт€ сон€чних ванн.

¬трата ваги

як зайва маса, так ≥ сильна худоба корист≥ здоров'ю не принесуть. ¬чен≥ довели, що ≥ндекс маси т≥ла нижче 18,5 виступаЇ фактором ризику розвитку остеопорозу. “ому не варто худнути б≥льше, н≥ж це необх≥дно з ф≥з≥олог≥чноњ точки зору.

 елих вина на н≥ч

Ќевелика к≥льк≥сть алкоголю може принести користь к≥сткам, а надм≥рне вживанн€, навпаки, надаЇ негативний ефект. јлкоголь призводить до зб≥льшенн€ концентрац≥њ кортизолу в кров≥, що веде до зниженн€ щ≥льност≥ к≥стковоњ тканини. ѕоб≥чний ефект вживанн€ алкоголю ж≥нками - зниженн€ р≥вн€ естроген≥в, що викликаЇ остеопороз.  р≥м того, алкоголь надаЇ токсичну д≥ю на кл≥тини, €к≥ в насл≥док стають к≥стковими.

Ѕрудне пов≥тр€

¬чен≥ з'€сували, що нав≥ть незначне зб≥льшенн€ концентрац≥њ твердих частинок в пов≥тр≥ призводить до ризику отриманн€ перелом≥в ≥ остеопорозу у л≥тн≥х людей. “ому люд€м, €к≥ живуть в м≥сц€х з сильною загазован≥стю атмосфери рекомендуЇтьс€ використовувати вдома високоефективн≥ ф≥льтри, в≥дмовитис€ в≥д прогул€нок при сильному смоз≥ ≥ зробити скрин≥нг на остеопороз.