« €кими л≥ками несум≥сний пл€жний в≥дпочинок?
« €кими л≥ками несум≥сний пл€жний в≥дпочинок?
« €кими л≥ками несум≥сний пл€жний в≥дпочинок?

” сезон л≥тн≥х в≥дпусток ≥ масового вињзду населенн€ на пл€ж≥, корисно знати, €к≥ л≥карськ≥ препарати протипоказан≥ п≥д час такого в≥дпочинку.

‘ах≥вц≥ стверджують, що засмага п≥д в≥дкритим сонцем несум≥сна з прийомом безл≥ч≥ препарат≥в. “ак, сечог≥нн≥ засоби, сильн≥ знеболююч≥, гормональн≥ контрацептиви ≥ антиб≥отики краще залишити на пот≥м, €кщо ви з≥бралис€ на пл€ж. ¬они робл€ть шк≥ру не т≥льки беззахисною перед ультраф≥олетовим випром≥нюванн€м, але також можуть стати причиною по€ви пл€м, алерг≥њ, нудоти.

“реба в≥дзначити, що практично вс≥ препарати послаблюють захисну функц≥ю шк≥ри перед сонцем. јле €кщо в одних випадках це загрожуЇ оп≥ками ≥ сверб≥нн€м, то в ≥нших насл≥дки можуть бути набагато серйозн≥ше.

Ѕагато д≥вчат перед виходом на пл€ж приймають сечог≥нн≥ препарати, щоб вигл€дати струнк≥ше ≥ позбутис€ в≥д набр€клост≥ н≥г п≥сл€ п≥зньоњ вечер≥ з алкоголем, чимпозбавл€ють орган≥зм р≥дини. јле зневодненн€ небезпечно не просто слабк≥стю ≥ збоЇм в робот≥ внутр≥шн≥х орган≥в, воно може викликати спазм м'€з≥в ≥ нав≥ть он≥м≥нн€ к≥нц≥вок, непритомн≥сть ≥ т. п. ”€в≥ть, що трапитьс€, €кщо такий стан наздожене у вод≥, на глибин≥!  р≥м того, при нестач≥ р≥дини в орган≥зм≥ кров густ≥шаЇ, що веде до утворенн€ тромб≥в, €к≥ Ї частою причиною ≥нсульт≥в та ≥нфаркт≥в.

ѕ≥д час пл€жного в≥дпочинку заборонено приймати б≥льш≥сть антиб≥отик≥в тетрацикл≥нового р€ду, так €к це може спровокувати фоточутлив≥сть ≥ фотоаллерг≥ю, що стане серйозним шоком дл€ шк≥ри. ¬ результат≥ - оп≥ки, п≥гментац≥€, пл€ми, кропив'€нка, пухир≥.

“а ж реакц≥€ можлива при використанн≥ де€ких л≥кувальних мазей ≥ лосьйон≥в (наприклад, в≥д варикоза ≥ травм), протизапл≥дн≥ таблетки, антиг≥стам≥нн≥ препарати, еф≥рн≥ масла лаванди, евкал≥пта ≥ нав≥ть антидепресанти.

якщо ви проходите курс л≥куванн€ з €кимись з вище названих препарат≥в ≥ збираЇтес€ у в≥дпустку на пл€ж, порадьтес€ з л≥карем, можливо, де€к≥ препарати краще зам≥нити або скасувати на час в≥дпустки.

ўасливого ¬ам л≥та!04.07.2018