ћедицина за вживанн€ кави
ћедицина за вживанн€ кави

ћедицина останн≥х рок≥в все б≥льше прихильна до вживанн€ людьми такого напою, €к кава. “аке потепл≥нн€ обумовлено виключно висновками наукових досл≥джень, €к≥ ви€вили багато ран≥ше нев≥домих корисних властивостей кави.

ƒо одн≥Їњ з таких властивостей в≥дноситьс€ гепатопротекторна функц≥€, €ка перешкоджаЇ розвитку цирозу печ≥нки ≥ гепатоцелюл€рноњ карциноми. Ќезважаючи на те, що вс≥ науков≥ досл≥дженн€ носили обсервац≥йний характер, можна припустити, що 3-4 чашки натуральноњ кави можуть стати в≥дм≥нним засобом проф≥лактики цирозу печ≥нки. јле вчен≥ п≥дкреслюють, що це можливо за умови пом≥рного споживанн€ спиртного та в≥дмови в≥д кур≥нн€.

¬становлено, що до розвитку цирозу призвод€ть в≥русн≥ гепатити ¬ ≥ —, хвороби жовчовив≥дних шл€х≥в, паразитарн≥ ≥нфекц≥њ та ≥н. јле багато хворих з в≥русною ≥нфекц≥Їю гепатит≥в ¬ ≥ — нав≥ть не п≥дозрюють про на€вн≥сть у них цих захворювань.

ѕри п≥дозр≥ на цироз печ≥нки призначаЇтьс€ комплекс д≥агностичних заход≥в, в тому числ≥ зб≥р анамнезу та ф≥зикальне обстеженн€ хворого. ”точнюЇтьс€, €к часто ≥ в €ких к≥лькост€х хворий вживаЇ спиртне, на€вн≥сть в анамнез≥ захворювань печ≥нки.

¬чен≥ вивчили ≥стор≥њ хвороб хворих на печ≥нкову карциному ≥ зробили висновок, що вживанн€ меленоњ кави зменшуЇ ризик розвитку хвороби на 40%. ѕ≥зн≥ше це досл≥дженн€ п≥дтвердили американськ≥ досл≥дники. ¬они пор≥вн€ли людей з≥ здоровою печ≥нкою ≥ з ви€вленим раком. ¬и€вилос€, що пом≥рна к≥льк≥сть напою знижуЇ ризик захворюванн€.27.06.2018