ўо вр€туЇ в≥д атеросклерозу?
ўо вр€туЇ в≥д атеросклерозу?

якщо ран≥ше ≥нсульти та ≥нфаркти вважалис€ недугами старост≥, то в останн≥ роки в≥д цих небезпечних захворювань часто страждають люди у молодому в≥ц≥. «апоб≥гти б≥д≥ може правильне ставленн€ до судин ≥ попередженн€ атеросклерозу.

јтеросклероз розвиваЇтьс€ в результат≥ закупорки судин в≥дкладенн€ми холестерину.  р≥м того, ст≥нки судин втрачають еластичн≥сть, що ще б≥льше пог≥ршуЇ ситуац≥ю ≥ упов≥льнюЇ кровооб≥г.

 л≥тини ≥ тканини при атеросклероз≥ не отримують необх≥дних в≥там≥н≥в ≥ м≥нерал≥в, ослаблений кровот≥к не доставл€Ї до серц€ ≥ мозку достатню к≥льк≥сть кисню, що веде до розвитку таких серйозних захворювань, €к ≥нсульт, ≥нфаркт, артер≥альна г≥пертенз≥€, ≥шем≥чна хвороба серц€.

Ћ≥кар≥ рекомендують заздалег≥дь подбати про здоров'€ судин ≥ не допустити атеросклерозу.

“им б≥льше, що недавнЇ досл≥дженн€ показало, що це ц≥лком можливо.

” досл≥дженн≥ вз€ли участь близько тис€ч≥ ж≥нок в≥ком в≥д 45 рок≥в.  ожна учасниц€ вказала в анкет≥ своњ переваги в њж≥. “акож њм було запропоновано поставити бали в≥д 1 до 10 навпроти графи Ђяк часто ви њсте овоч≥ї з позначенн€м, €к≥ саме овоч≥.

¬с≥ ж≥нки пройшли обов'€зкове обстеженн€ ≥ здали вс≥ необх≥дн≥ анал≥зи.

ѕор≥вн€вши вс≥ анкети ≥ результати обстежень, вчен≥ прийшли до висновку, що ж≥нки, €к≥ регул€рно вживають овоч≥, а саме хрестоцв≥т≥ ≥ коренеплоди, мають набагато чист≥ш≥ судини, а р≥вень холестерину в њх кров≥ в межах норми.

“аким чином, л≥кар≥ закликають включити в св≥й щоденний рац≥он так≥ овоч≥, €к броккол≥, цв≥тна, б≥локачанна ≥ брюсельська капуста, р≥па, редис, салат, зелень будь-€ка.


15.06.2018