ўо впливаЇ на чутлив≥сть зуб≥в?
ўо впливаЇ на чутлив≥сть зуб≥в?
 ўо впливаЇ на чутлив≥сть зуб≥в?

√≥перстез≥€ зуб≥в - њх п≥двищена чутлив≥сть, турбуЇ близько 30% пац≥Їнт≥в, €к≥ звертаютьс€ до стоматолог≥в. ќдн≥ скаржатьс€ на дискомфорт при з≥ткненн≥ зуб≥в з холодним ≥ гар€чим, ≥нш≥ - на реакц≥ю на кисле ≥ солоне, трет≥ - на будь-€кий зовн≥шн≥й подразник, аж до зубноњ щ≥тки. “ака надчутлива емаль значно пог≥ршуЇ €к≥сть житт€. ўо рекомендують стоматологи?

‘ах≥вц≥ стверджують, що г≥перстез≥€ часто виникаЇ при кар≥Їс≥, пародонтоз≥, пошкодженн€х зубноњ емал≥. јле часто буваЇ, що дискомфорт виникаЇ без видимих ​​пошкоджень емал≥ або дентину, при в≥дсутност≥ кар≥Їсу.

«убна емаль стоншуЇтьс€ п≥д впливом р€ду фактор≥в, оголюютьс€ дентинн≥ канальц≥ зуба, €к≥ ведуть до зубного нерву ≥ пульпи. ѕульпа, пухка тканина, що заповнюЇ порожнину зуба, м≥стить безл≥ч судин ≥ нервових зак≥нчень. “ому нав≥ть незначний дотик Ђоголеногої зуба до чого-небудь (щ≥тки, њж≥) викликаЇ дискомфорт ≥ нав≥ть р≥зкий б≥ль.

јле головна причина розвитку чутливост≥ емал≥ - кар≥Їс, запальн≥ процеси в пульп≥ ≥ зубному нерв≥. ЅуваЇ, що пульп≥т може проходити нав≥ть в зуб≥, що не пошкоджений кар≥Їсом: ≥нфекц≥€ проникаЇ в м≥кротр≥щини емал≥, невидим≥ дл€ очей людини. —початку це може виражатис€ не болем, а дискомфортом або почутт€м легкого розпиранн€ в щелеп≥ разом з п≥двищеною чутлив≥стю зуба. ўоб своЇчасно ви€вити захворюванн€ зуб≥в, стоматологи рекомендують проходити проф≥лактичний огл€д не р≥дше двох раз≥в на р≥к.

ƒо г≥перстезии також ведуть неповноц≥нне харчуванн€, при €кому виникаЇ деф≥цит потр≥бних в≥там≥н≥в ≥ м≥нерал≥в, а ще зловживанн€ солодкою газованою водою, кислими продуктами, солодощами тощо, що веде до руйнуванн€ захисного шару зуба.

ўе один фактор розвитку чутливост≥ - використанн€ жорстких щ≥ток, абразивних паст, в≥дб≥люванн€ зуб≥в в домашн≥х умовах (сода, лимонна кислота та ≥н.)

Ћ≥кар≥ стверджують, що п≥двищена чутлив≥сть зуб≥в - це не особлив≥сть емал≥, а стоматолог≥чне захворюванн€, €ке можна вил≥кувати при своЇчасному зверненн≥.

ѕоки чутлив≥сть не усунуто, чистити зуби необх≥дно спец≥альною щадною пастою, в≥дб≥лююч≥ не п≥дход€ть в цьому випадку взагал≥! “акож важливо прид≥л€ти увагу повноц≥нному харчуванню, вживати продукти, багат≥ фосфором, кальц≥Їм, в≥там≥ном ј ≥ ≥ншими речовинами, необх≥дними дл€ здоров'€ зуб≥в.11.06.2018