“аблетки
“аблетки

„и те ще буде

‘армакологи розробл€ють все нов≥ ≥ нов≥ препарати. ¬же говор€ть про те, що таблетка може зам≥нити ф≥зичн≥ тренуванн€, а ≥нша незабаром дозволить жити до 100 рок≥в. „олов≥кам теж можна не турбуватис€: одна таблетка ≥ про передчасну е€кул€ц≥ю можна буде забути. Ћ≥тн≥ люди у свою чергу зможуть попрощатис€ з Ђв≥ковою забудькуват≥стюї...  

« ≥стор≥њ медицини

2000 р≥к до нашоњ ери: ѕоњж кор≥нц≥в.
1000 р≥к нашоњ ери:  ор≥нц≥ Ч це €зичництво. ћолись.
1850 р≥к : ћолитва Ч це забобони. ¬ипий цю м≥кстуру.
1940 р≥к: ћ≥кстура Ч це отрута. ѕрийми ц≥ таблетки.
1985 р≥к: “аблетки не д≥ють. ¬≥зьми ц≥ антиб≥отики.
2000 р≥к: јнтиб≥отики Ч штучн≥. ѕоњж кор≥нц≥в... 

≤ все ж вчен≥ не здаютьс€. Ѕ≥й за п≥гулки не вщухаЇ, ≥ фармакологи розробл€ють все нов≥ ≥ нов≥ препарати. ¬же говор€ть про те, що таблетка може зам≥нити ф≥зичн≥ тренуванн€, а ≥нша незабаром дозволить жити до 100 рок≥в. „олов≥кам теж можна не турбуватис€: одна таблетка ≥ про передчасну е€кул€ц≥ю можна буде забути. Ћ≥тн≥ люди у свою чергу зможуть попрощатис€ з Ђв≥ковою забудькуват≥стюї ...

«гадати все

« в≥ком люди часто починають забувати про щоденн≥ под≥њ, куди, наприклад, поклали окул€ри, €к звати нового знайомого. «ате чудово пам'€тають, що було Ђза цар€ “имкаї. ƒо тридц€ти в≥дсотк≥в людей похилого в≥ку страждають так званими пом≥ркованими когн≥тивними порушенн€ми. ¬чен≥ вважають, що ц≥ порушенн€ виникають з-за високого р≥вн€ гормон≥в стресу, в тому числ≥ кортизолу. ÷ей гормон, кр≥м ≥ншого, в≥дпов≥дальний за пошкодженн€ в головному мозку д≥л€нки, що в≥дпов≥даЇ за пам'€ть.

” боротьбу з Ђв≥ковою забудькуват≥стюї вступили британськ≥ л≥кар≥. Ќовий препарат покликаний усунути вищезазначен≥ розлади головного мозку. —ьогодн≥ таблетки проход€ть необх≥дн≥ кл≥н≥чн≥ тестуванн€. ѕрепарат вже пройшов випробуванн€ на лабораторних тваринах. ѕрофесор ƒжонатан —екл, €кий очолюЇ експериментальну роботу в ≈динбурзькому ун≥верситет≥ у своњх висновках обережний. ” той же час в≥н в≥дзначив усп≥шний х≥д тестуванн€. ѕоки нев≥домо €к≥ поб≥чн≥ ефекти будуть викликати таблетки. ” 2011 роц≥ вчен≥ планують випробувати њх на людин≥. ” найближч≥ п'€ть рок≥в л≥ки можуть з'€витис€ в аптеках.

Ќебезпека старечоњ забудькуватост≥ викликана тим, що це основний чинник ризику дл€ розвитку хвороби јльцгеймера. ¬ основ≥ хвороби лежить комплекс порушень в головному мозку, що призводить до прогресуючоњ загибел≥ нервових кл≥тин. ѕри цьому захворюванн≥ поступово наростають пог≥ршенн€ пам'€т≥, дезор≥Їнтац≥€ у час≥ ≥ простор≥ ≥ ≥нш≥ зм≥ни особистост≥. ’вороба, при в≥дсутност≥ л≥куванн€, неухильно прогресуЇ ≥ призводить до знищенн€ вс≥х псих≥чних та ≥нтелектуальних функц≥й.

ƒоживемо до ста

„ерез три роки з'€витьс€ п≥гулка в≥д старост≥, €ка допоможе знищити хворобу јльцгеймера, д≥абет, ≥ серцево-судинн≥ захворюванн€. ѕринаймн≥, в цьому переконаний один ≥з найб≥льших у св≥т≥ фах≥вц≥в-геронтолог≥в Ќ≥р Ѕарз≥лай. ѕрофесор працюЇ в  оледж≥ медицини јльберта ≈йнштейна в Ќью-…орку. ¬≥н стверджуЇ, що за допомогою медичних ман≥пул€ц≥й вироблен≥ генами протењни дадуть можлив≥сть м≥льйонам людей жити довше. ƒосл≥дженн€ спираютьс€ на розп≥знаванн€ трьох ген≥в, €к≥ забезпечують тривалу тривал≥сть житт€ ≥ запоб≥гають в≥ковим хворобам. –изик розвитку хвороби јльцгеймера на 80% нижче у тих людей, чињ ƒЌ  значною м≥рою представлен≥ цими трьома генами. √енетична спадков≥сть цих людей захищаЇ њх в≥д негативу, пов'€заного ≥з зайвою вагою, поганим харчуванн€м, кур≥нн€м, недол≥ком вправ.

ѕрофесор Ѕарз≥лай визначив генетичн≥ вар≥ац≥њ, що зустр≥чаютьс€ у довгожител≥в. ƒва з трьох знайдених ген≥в стимулюють виробництво корисного холестерину, а це зменшуЇ ризик ≥нсульт≥в ≥ захворювань серц€. “рет≥й запоб≥гаЇ д≥абету. Ћ≥ки буде створено на њх основ≥. ¬они будуть впливати на б≥олог≥чн≥ шл€хи, що зач≥пають процеси метабол≥зму, кл≥тинноњ смерт≥, запальних процес≥в ≥ холестерину. Ђѕереваги того, що ми розп≥знали ц≥ гени, пол€гаЇ в можливост≥ створенн€ л≥к≥в, €к≥ повторюють њх ефект. ≤ тод≥ довге житт€ дл€ багатьох з нас стане реальн≥стю ї, Ч сказав доктор. ¬≥н в≥дшукав ц≥ гени в ƒЌ  ашкеназких Їврењв, серед €ких чимало довгожител≥в.  л≥н≥чн≥ випробуванн€ чудо-таблетки можуть початис€ вже через три роки. ЂЌа даний момент виробництвом цих л≥к≥в вже займаютьс€ фармацевтичн≥ компан≥њ. —уд€чи з усього, вони стануть доступними дл€ випробувань, починаючи з 2012 року ї, Ч за€вив професор Ѕарз≥лай.

«ам≥сть спортзалу Ч таблетка

¬же в найближчому майбутньому можуть бути створен≥ таблетки з ефектом ф≥зичних вправ. ¬≥домо, що ф≥зична активн≥сть впливаЇ на молекули орган≥зму, €к≥ безпосередньо пов'€зан≥ з обм≥ном речовин. ‘≥зичн≥ вправи пол≥пшують здатн≥сть орган≥зму спалювати жир. якщо вдастьс€ зрозум≥ти весь механ≥зм ц≥Їњ взаЇмод≥њ, то створенн€ згаданоњ таблетки стане реальн≥стю.

 ард≥олог √арвардськоњ медичноњ школи √регор≥ Ћью≥с стверджуЇ, що через дес€ть хвилин п≥сл€ к≥нц€ тренуванн€ кров'€ний тиск ≥ серцевий ритм приход€ть у норму. ” той же час, ще прот€гом години д≥Ї прискорений обм≥н речовин. ќсобливу увагу при вивченн≥ анал≥з≥в п≥ддосл≥дних прид≥л€лас€ метабол≥там. ÷≥ молекули в≥дпов≥дають за обм≥н речовин. ƒосл≥дники впевнен≥, що визначенн€ њх складу допоможе створити препарат. ѕроведена експериментальна робота дала позитивн≥ результати.

ѕодарунок дл€ чолов≥к≥в

«г≥дно з≥ статистичними даними до тридц€ти в≥дсотк≥в чолов≥к≥в у певний пер≥од житт€ страждають в≥д передчасноњ е€кул€ц≥њ. Ѕританськ≥ вчен≥ створили л≥ки дл€ боротьби з цим розладом, €ке руйнуЇ повноц≥нне ≥нтимне житт€.

“аблетки Priligy вже з'€вилис€ у продажу в Ївропейських крањнах. “аблетку приймають за один-три години до початку статевого акту. ƒ≥€ триваЇ приблизно 12 годин. ” ¬еликобритан≥њ упаковка з трьох таблеток, що в≥дпускаЇтьс€ за рецептами, коштуЇ 76 фунт≥в. ¬ ”крањн≥ можна знайти дешевий ƒженер≥к ƒапоксет≥н. Ћ≥ки працюють за рахунок зм≥ни р≥вн€ серотон≥ну в мозку. ÷е дозвол€Ї представникам сильноњ стат≥ пол≥пшити контроль над собою. ѕри застосуванн≥ препарату не рекомендуЇтьс€ вживати алкоголь. «начних поб≥чних ефект≥в не спостер≥гаЇтьс€.  р≥м обмежень за в≥ком (не молодше 18 ≥ не старше 65 рок≥в) ƒапоксет≥н протипоказаний чолов≥кам, що страждають серцевою недостатн≥стю, кахекс≥Їю, хворобою ѕарк≥нсона, нирковою та печ≥нковою недостатн≥стю, еп≥лепс≥Їю. ќбережн≥сть не завадить при цукровому д≥абет≥.

24.08.2022