Ўк≥длив≥ звички дл€ спини
Ўк≥длив≥ звички дл€ спини

«доров'€ хребта багато в чому визначаЇ не т≥льки стан орган≥зму, але ≥ €к≥сть житт€. ўоб зберегти хребет здоровим, л≥кар≥ рекомендують в≥дмовитис€ в≥д де€ких звичок.

Ѕ≥ль у спин≥ найчаст≥ше вказуЇ на €кесь захворюванн€, кр≥м того, це найчаст≥ша скарга пац≥Їнт≥в. Ѕ≥ль у спин≥ пос≥даЇ перше м≥сце серед звернень до л≥кар€ ≥ часто залишаЇтьс€ недооц≥неною.

« дитинства батьки нам нагадують: Ђ“римай спину р≥вно!ї јле в повс€кденн≥й суЇт≥ ми часто ≥гноруЇмо це правило, а згадуЇмо лише, в≥дчувши б≥ль.

‘ах≥вц≥ п≥драхували, що близько 80% людей прот€гом житт€ страждають в≥д болю в спин≥. ѕри цьому, не завжди причиною Ї захворюванн€ або травми, а чинники, з €кими ми стикаЇмос€ щодн€.

ѕрофес≥йний фактор

’вора спина ЂзагрожуЇї не т≥льки оф≥сним прац≥вникам ≥ представникам профес≥й, що передбачають важку ф≥зичну працю. ÷ей список можна доповнити косметологами, майстрами ман≥кюру, арх≥текторами, вод≥€ми, швачками ≥ т. д.

¬ажливо пам'€тати, що хоча б раз в день необх≥дно зробити невелику перерву в робот≥. ≤деально - коротка розминка сто€чи, €ка допоможе зн€ти напругу з м'€з≥в спини або просто встати з робочого м≥сц€.

–обочий прост≥р будинку

Ѕагато хто думаЇ, що дома н≥€коњ загрози спин≥ немаЇ. ћи розслабл€Їмос€ ≥ можемо не думати про спину. ѕроте щоденн≥ домашн≥ турботи, так≥ €к митт€ посуду, приготуванн€ на кухн≥, прасуванн€ б≥лизни, не залишають у спокоњ спину.

¬ажливо, щоб вдома все було п≥длаштовано п≥д вас: висота мийки, столу, прасувальноњ дошки. ѕ≥д час домашньоњ роботи хребет повинен залишатис€ пр€мим, а м'€зи спини розслабленими.

Ќезручне взутт€

ќсобливо це стосуЇтьс€ ж≥нки, €к≥ в бажанн≥ п≥дкорити красою струнких н≥г на п≥дборах протилежну стать, забувають про здоров'€ спини. «апам'€тайте, що взутт€ на п≥дборах рекомендуЇтьс€ носити не б≥льше 2 годин на день. ” повс€кденному житт≥ в≥ддавайте перевагу комфорту.

јле абсолютно плоска п≥дошва також не прийн€тна дл€ хребта: вага неправильно розпод≥л€Їтьс€, в результат≥ зайве навантаженн€ переходить на м'€зи спини.

ќптимальним буде взутт€ на невеликому каблуц≥, а рем≥нц≥ босон≥жок повинн≥ щ≥льно ф≥ксувати ногу.

¬узький од€г

÷е ще одна жертва, €ку вимагаЇ в≥д нас мода. ƒжинси-узкач≥, сп≥дниц€-ол≥вець, завужен≥ до низу платт€ - все це пом≥тно сковуЇ рухи ≥ порушуЇ кровооб≥г. —кут≥ м'€зи в спин≥ прот€гом дн€ можуть спровокувати бол≥.

—треси ≥ депрес≥њ

ѕригн≥чений псих≥чний стан часто супроводжуЇтьс€ надм≥рним напруженн€м м'€з≥в спини. ≤ д≥йсно, в стан≥ розладу ми не думаЇмо про поставу - плеч≥ опускаютьс€, спина округлюЇтьс€. ƒопоможе впоратис€ з≥ стресом ф≥зична активн≥сть. √оловне - вибрати зан€тт€ до душ≥.

Ќеправильне положенн€ ув≥ сн≥

Ќезручна поза ≥ неправильний матрац не т≥льки не дозвол€ють виспатис€, але ≥ провокують бол≥ в спин≥. ћатрац не повинен бути занадто м'€ким, оптимально - пом≥рноњ жорсткост≥.

ѕ≥д час сну л≥н≥€ хребта повинна залишатис€ пр€мою. якщо ви спите на боц≥, то голова не повинна западати або бути занадто високо п≥дн€тою на пишн≥й подушц≥.


05.05.2018