„и достатньо кальц≥ю в орган≥зм≥?
„и достатньо кальц≥ю в орган≥зм≥?
„и достатньо кальц≥ю в орган≥зм≥?
 Ћ≥кар≥ вважають, що остеопороз - хвороба, безпосередньо пов'€зана з тривал≥стю житт€ людини. ƒане захворюванн€ характеризуЇтьс€ зниженн€м щ≥льност≥ ≥ пог≥ршенн€м м≥цност≥ к≥сток.  ≥сткова тканина стаЇ пухкою, що веде до крихкост≥ скелета ≥ п≥двищуЇ ризик перелом≥в. —татистика показуЇ, що з 50 рок≥в кожна трет€ ж≥нка ≥ кожен п'€тий чолов≥к будуть мати в подальшому проблеми з переломами. ќсобливо схильн≥ до остеопорозу ж≥нки в пер≥од менопаузи.

ќдн≥Їю з найважлив≥ших причин розвитку цього захворюванн€ Ї нестача кальц≥ю в орган≥зм≥. ¬ орган≥зм≥ дорослоњ пост≥йно м≥ститьс€ в≥д 1 до 2 кг кальц≥ю, 99% цього м≥нералу - основа нашого скелета, ≥ лише 1% присутн≥й в кров≥ та ≥нших р≥динах.

ўоденна доза кальц≥ю дл€ дорослих - 1000 мг. јле з в≥ком потреба в кальц≥њ зростаЇ. ¬ ≥деал≥ його можна отримувати з продукт≥в харчуванн€ - молочн≥ ≥ кисломолочн≥ продукти, риба, €йц€. јле на д≥л≥ одними продуктами харчуванн€ не об≥йтис€. ѕо-перше, навр€д чи в сучасному пастеризованому молоц≥ тривалого збер≥ганн€ м≥ститьс€ в достатн≥й к≥лькост≥ кальц≥й. ѕо-друге, важко день у день поглинати одн≥ й т≥ ж кальц≥йвм≥сн≥ продукти. ѕо-третЇ, орган≥зму необх≥дний не т≥льки кальц≥й, але й ≥нш≥ м≥нерали. ¬иходить, що ц≥лими дн€ми ми повинн≥ т≥льки њсти ≥ при цьому п≥драховувати, ск≥льки кальц≥ю вжили з тим чи ≥ншим продуктом.

јле €к д≥знатис€, чи достатньо кальц≥ю в орган≥зм≥? ¬и€вл€Їтьс€, досить здати простий анал≥з кров≥. ” людини з нормальним кальц≥Ївим обм≥ном вм≥ст кальц≥ю в кров≥ складе 2,2-2,6 ммоль/л. ћенш≥ значенн€ говор€ть про деф≥цит кальц≥ю. ¬ цьому випадку необх≥дн≥ додатков≥ досл≥дженн€ м≥неральноњ щ≥льност≥ к≥стковоњ тканини - денситометр≥€, €ка покаже, наск≥льки високий ризик перелом≥в.

Ћ≥кар може рекомендувати додатковий прийом препарат≥в кальц≥ю, що м≥ст€ть сол≥ м≥нералу, так €к дл€ засвоЇнн€ цього елемента дуже важливо, в €к≥й форм≥ в≥н надходить в орган≥зм. Ќайлегше кальц≥й засвоюЇтьс€ у вигл€д≥ солей цитрату ≥ лактоглюконату.09.01.2018