7 звичок дл€ прискоренн€ обм≥ну речовин
7 звичок дл€ прискоренн€ обм≥ну речовин
7 звичок дл€ прискоренн€ обм≥ну речовин

якщо ви вир≥шили схуднути або поправити стан здоров'€, то перше, про що рекомендують задуматис€ л≥кар≥, це швидк≥сть обм≥ну речовин (метабол≥зм). ¬и€вл€Їтьс€, в≥д цього залежить постачанн€ наших кл≥тин корисними речовинами ≥ енерг≥Їю. якщо метабол≥зм порушений або упов≥льнений, це веде до надм≥рноњ ваги та ≥нших неприЇмностей з≥ здоров'€м.

ƒ≥Їтологи рад€ть прищепити с≥м звичок, €к≥ допоможуть п≥двищити швидк≥сть обм≥ну речовин.

1. ¬станов≥ть ч≥ткий розклад прийому њж≥

Ќаш орган≥зм налаштований на отриманн€ њж≥ в один ≥ той же час. “ому в≥н витрачаЇ енерг≥ю до к≥нц€, знаючи, що скоро отримаЇ нову порц≥ю. јле €кщо граф≥к њж≥ Ђскачеї, то орган≥зм буде збер≥гати енерг≥ю провс€к випадок, зам≥сть того, щоб витрачати њњ. ј прийом њж≥ кожн≥ 3-4 години допоможе орган≥зму використовувати всю енерг≥ю.

2. Ѕ≥льше р≥дини

Ќормальний об'Їм р≥дини спри€Ї правильному обм≥ну речовин. якщо ж орган≥зм зневоднений, то спалюЇ меншу к≥льк≥сть калор≥й, так €к головним завданн€м печ≥нки в такому випадку стаЇ в≥дновленн€ запас≥в р≥дини орган≥зму, а не спалюванн€ жир≥в.

3. ¬вед≥ть в рац≥он б≥льше молочних продукт≥в

ћолочн≥ продукти грають важливу роль в спалюванн≥ жиру ≥ буд≥вництв≥ м'€з≥в. Ќаприклад, кальц≥й, €кий в достатн≥й к≥лькост≥ м≥ститьс€ в молочних продуктах, граЇ велику роль в регулюванн≥ метабол≥зму. „им б≥льше кальц≥ю в жиров≥й кл≥тин≥, тим б≥льше жиру в≥н зможе в≥ддати на спалюванн€.

4. ‘≥зичну активн≥сть н≥хто не в≥дм≥н€в

ўоб ви не вибрали - б≥г, ходьба, танц≥ або плаванн€, - все це спри€Ї спалюванню жиру ≥ швидкому обм≥ну речовин. ќсобливо корисн≥ з ц≥Їњ точки зору силов≥ вправи, що спри€ють зростанню м'€зовоњ тканини, так €к м'€зи вимагають витрат калор≥й, нав≥ть коли ви не займаЇтес€ спортом, а перебуваЇте в стан≥ спокою.  ращий спос≥б прискорити метабол≥зм - регул€рн≥ вправи з обт€женн€м.

5. ѕримусьте себе ран≥ше вставати

≤ цей фактор також здатний вплинути на обм≥н речовин. ѕорц≥€ ранкового сон€чного св≥тла допомагаЇ в≥дрегулювати б≥олог≥чн≥ процеси, пов'€зан≥ з≥ зм≥ною дн€ ≥ ноч≥, ≥ €к результат, контролювати споживанн€ ≥ витрату енерг≥њ.

6. ¬углеводи не завжди вороги

ƒ≥Їта - це добре, але в розумних межах. Ќе варто з ними переборщувати ≥ повн≥стю в≥дмовл€тис€ в≥д вуглевод≥в. ѓх недол≥к може позначитис€ на процес≥ синтезу серотон≥ну, €кий ми ще називаЇмо Ђгормоном задоволенн€ї. ÷е негативно може позначитис€ на робот≥ мозку ≥ ввести орган≥зм в стан стресу в ц≥лому.

7. ¬≥дмовтес€ в≥д шматк≥в

÷е стосуЇтьс€ тих, хто любить на ходу або в перерв≥ м≥ж прийомами њж≥ пожувати ч≥пси, крекери, бутерброди ≥ т. п. —аме так≥ перекуси часто упов≥льнюють обм≥н речовин. ¬и€вл€Їтьс€, енерг≥њ, €ку ми отримуЇмо з њжею, вистачаЇ на три години, а пот≥м орган≥зм починаЇ споживати внутр≥шню енерг≥ю, тобто спалювати власн≥ жири. јле €кщо ви пост≥йно п≥дгодовуЇте орган≥зм, то н≥€кого спалюванн€ жир≥в не в≥дбуваЇтьс€, вони, навпаки, накопичуютьс€.


21.12.2017