„и вм≥Їте ви правильно в≥дпочивати?
„и вм≥Їте ви правильно в≥дпочивати?
„и вм≥Їте ви правильно в≥дпочивати?

ƒавно в≥домо, що роботу ≥ задоволенн€ необх≥дно розмежовувати. якщо людина не дозвол€Ї соб≥ повноц≥нно в≥дпочити, то це зб≥льшуЇ р≥вень стресу, тривожних розлад≥в, ф≥з≥олог≥чних патолог≥й.

ЌедавнЇ досл≥дженн€ вчених п≥дтвердило, що роботу ≥ в≥дпочинок не варто зм≥шувати. ¬и€вилос€, що люди, €к≥ беруть роботу додому, згодом мають серйозн≥ психолог≥чн≥ проблеми. ѓм не вдаЇтьс€ повноц≥нно розслабитис€, вони страждають в≥д ст≥йкого стресу ≥ тривожних стан≥в, а з часом це негативно позначаЇтьс€ на ключових аспектах њхнього житт€.

јле сьогодн≥ багато хто будуЇ роботу так, що готов≥ тримати зв'€зок з≥ своњм роботодавцем майже ц≥лодобово. “ак≥ люди беруть з собою у в≥дпустки ноутбуки, не розлучаютьс€ з≥ смартфонами, виконуючи певн≥ обов'€зки.

јле досл≥дженн€ показало, що €кщо п≥д час в≥дпочинку людина не дозволить соб≥ повн≥стю в≥дключитис€ в≥д робочих будн≥в, то це принесе лише шкоду њњ псих≥чному ≥ ф≥з≥олог≥чному здоров'ю. ќпитуванн€ 2000 чолов≥к≥в ≥ ж≥нок ≥з середн≥м в≥ком 42 роки, €к≥ мали сам≥ р≥зн≥ профес≥њ, показало, що 50% з них витрачали на роботу б≥льше 40 годин на тиждень.

¬ результат≥ ви€вилос€, що значна к≥льк≥сть людей страждаЇ в≥д р≥зного роду псих≥чних проблем, включаючи п≥двищений р≥вень стресу, тривожн≥ стани ≥ депрес≥њ. ≤мов≥рн≥сть розвитку цих проблем пор€д з поганими показниками серцево-судинноњ системи, €кост≥ сну ≥ травленн€, спостер≥галас€ у тих з них, хто не м≥г повн≥стю в≥дключитис€ в≥д роботи п≥д час в≥дпочинку.

≤ напередодн≥ новор≥чних кан≥кул ≥ вих≥дних буде не зайвим нагадати самим соб≥: Ђробота - не вовк, в л≥с не вт≥чеї, а ось здоров'€ необх≥дно берегти!


15.12.2017